$
בורסת ת"א

סאטקום מערכות התקשרה בהסכם על לקוח ממשלתי בהיקף של 40 מיליון שקל

ההתקשרות היא של החברה בת גילת טלקום, לאספקת ציוד ושירותי תקשורת לוויינית לתקופה של שלוש שנים; העסקה החדשה מהווה שדרוג וחידוש של עסקה קודמת שהסתיימה, בהיקף של כ-37.5 מיליון שקל; החברה מזנקת כעת בבורסה בכ-8%

אביאור אבו 13:5318.01.21

גילת טלקום שבשליטת סאטקום מערכות התקשרה בהסכם בהיקף 40 מיליון שקל עם לקוח ממשלתי ישראלי מוביל.  

סאטקום מערכות דיווחה הבוקר (ב') על ההתקשרות של גילת טלקום בהסכם מסגרת לאספקת ציוד ושירותי תקשורת לוויינית, על בסיס בלעדי לטובת גילת, לתקופה של שלוש שנים, בהיקף של עד 40 מיליון שקל. מניית סאטקום מזנקת בשעה זו בבורסה בכ-8%.

עמי ברלב, יו"ר סאטקום עמי ברלב, יו"ר סאטקום צילום: אביגיל עוזי

 

עסקת המסגרת החדשה מהווה שדרוג וחידוש של עסקת מסגרת קודמת בהיקף של כ-37.5 מיליון שקל לארבע שנים - עסקה אשר הסתיימה לאחרונה, לאחר ניצול של כ-80% מהיקף המסגרת הקודמת על פני התקופה, באופן המצביע לדעת החברה על יציבות הפעילות, צרכי הלקוח הגבוהים ומערכת היחסים העסקית האיכותית השוררת בין הצדדים.

 

החברה מבהירה כי הלקוח אינו מחויב לרכוש או להזמין ציוד או שירותים בפועל על פי עסקת המסגרת, וכל הזמנה תהא מותנית בצרכי הלקוח. יחד עם זאת, בשים לב להיקפי ההזמנות והצריכה על ידי הלקוח במהלך השנים האחרונות, כמו גם הזמנות ראשונות אשר התקבלו מכוח המסגרת החדשה, סבורה החברה כי קיימת היתכנות איכותית לשיתוף פעולה עסקי פורה מכוח עסקת המסגרת, ובהיקפים אשר לא יפחתו מהיקפי הניצול הקודמים.

 

סאטקום מערכות הנסחרת בבורסה בת"א עוסקת באמצעות חברות בנות במתן שירותי תקשורת בעיקר באמצעות תשתית לוויין אולם גם באמצעות תשתית קרקעית. לחברה שני תחומי פעילות עיקריים: שירותי תקשורת נתונים - שירותי קישור ותשתית לרשת האינטרנט העולמית וכן שירותי הקמה והפעלה של רשתות תקשורת; ושירותי תקשורת לוויינית ניידת.

 

מרבית לקוחות החברה ממוקמים באפריקה אך לחברה לקוחות גם באירופה, צפון אמריקה ואסיה וביניהם מפעילי רשתות תקשורת, ממשלות, ספקי שירותי אינטרנט, עסקים פרטיים ומפעילי רשתות פנימיות כגון ארגונים פיננסיים, מוסדות לימוד, גופים ללא מטרות רווח וארגונים הומניטריים בינלאומיים. בישראל החברה מוכרת לגופים ביטחוניים ומשרדי ממשלה.

 

עמי ברלב, יו"ר החברה, מסר: "החברה בהחלט ממשיכה לעשות חיל באחת התקופות המאתגרות בשווקים הגלובליים".

x