$
בורסת ת"א

אשטרום קבוצה ואו.פי.סי בדרך לת"א 35 - מטריקס תצא מהמדד

עדכון המדדים הקרוב יתבצע ב-4 בפברואר; מניבים ריט, ג'נריישן, אקסליון ייכנסו למדד ת"א 90 ובעקבות כניסה של מניות נוספות במסלול המהיר, מספר המניות שיכלול מדד ת"א 125 יעמוד על 128 - ההנפקות שבדרך יקפיצו את המספר למעל 130

אורי טל טנא 09:4917.01.21

ביום חמישי היה המועד הקובע לעדכון הרכב המדדים החצי שנתי שיכנס לתוקף בשלב נסחר הנעילה של 4 בפברואר. שתי המניות שייכנסו למדד ת"א 35 הן אשטרום קבוצה ואו.פי.סי אנרגיה - שתיהן ביצעו ברבעון הרביעי הנפקת מניות גדולה מאד.

 

הנפקת המניות באשטרום קבוצה הייתה חלק מהמיזוג עם אשטרום נכסים והנפקת המניות באו.פי.סי  נועדה לממן את רכישת הנכסים בארה"ב. הנפקות מניות אלו הקפיצו את ערך השוק של החברות, והן הגורם העיקרי לכניסתן למדד. מנגד, מניית מטריקס תצא ממדד ת"א 35.

 

התחרות הצמודה על הכניסה למדדי ת"א 90 ות"א 125 הוכרעה רק ממש סביב המועד הקובע לעדכון. המניות שיכנסו בסופו של דבר למדדים אלו הן: מניבים ריט, ג'נריישן ואקסיליון. מניית פריון הייתה קרובה להיכנס למדד, אך היא צפויה להישאר מחוץ למדד בגלל פער של מקום אחד מהדירוג שמבטיח כניסה למדד.

 

המניות ג'נסל, אקופיה ואקוואריוס יכנסו למדדי ת"א 90 ות"א 125 במסגרת המסלול המהיר. כתוצאה מכך שני המדדים יכילו 93 ו 128 מניות (בהתאמה). גל ההנפקות הראשוניות שנמצא כעת בעיצומו יוביל לכך שבחודשים הקרובים מניות נוספות צפויות להיכנס למדדים אלו, ומדד ת"א -125 צפוי להכיל בקרוב הרבה מעבר ל-130 מניות. כמות המניות במדד זה צפויה לחזור לרמתה המקורית (125 מניות) בחודש אוגוסט. לכן בעדכון הרכב המדדים הבא צפויה יציאה ממדד זה של מניות רבות שיהיו הקטנות ביותר במדד. במילים אחרות, ההנפקות החדשות צפויות לקצץ את הזנב של מדד ת"א 125 בקיץ הקרוב.

 

הטבלאות המצורפות מרכזות את השינויים הצפויים בעדכון הרכבי המדדים. טבלאות אלו הן תוצאה של חישוב שביצענו, כאשר הבורסה צפויה לפרסם את תוצאות עדכון הרכב המדדים ביום חמישי. בנוסף, חישבנו את הביקושים וההיצעים שקרנות הסל צפויות להזרים למדדים כתוצאה מהעדכון. אותם ביקושים והיצעים יתממשו ב-4 בפברואר ועל פי רוב יש להם השפעה על מחירי המניות בשבועות שלפני התממשותם. 

 

בנוסף, לחצו כאן לטבלת הביקושים וההיצעים הצפוייים מקרנות הסל במועד עדכון המדדים.

 

 

הבורסה בת"א הבורסה בת"א צילום: אוראל כהן

 

x