$
עולם

טראמפ: הליך ההדחה מעורר זעם, לא רוצה אלימות

הופעה פומבית ראשונה של הנשיא מאז המהומות בקפיטול ופתיחת הליך ההדחה נגדו. בדרך לביקור בטקסס אמר טראמפ שאפשרות ההדחה מעוררת זעם גדול, וסירב לומר אם יתפטר

חדשות חוץ 17:5312.01.21

כמעט שבוע אחרי ההתפרעות של תומכיו בגבעת הקפיטול רושם היום דונלד טראמפ הופעה פומבית ראשונה.

 

ביציאה מהבית הלבן לקראת ביקור בטקסס, שם יפקח על עבודות בניית החומה בגבול מקסיקו, התייחס טראמפ למהומות חסרות התקדים - והחשש שתומכיו ימשיכו למחות על "גניבת הבחירות" - ואמר לכתבים: "אני לא רוצה אלימות".

 

 

הנשיא היוצא התייחס גם להליך ההדחה שמקדמים נגדו הדמוקרטים בבית הנבחרים, ואמר שההדחה האפשרית שלו מעוררת "זעם אדיר". לטענתו מדובר ב"המשך של ציד המכשפות הגדול ביותר בהיסטוריה של הפוליטיקה".

 

הוא ציין שהליך ההדחה, שבו הדמוקרטים מאשימים אותו בהסתה למרידה בעקבות אירועי הקפיטול, "מגוחך לחלוטין".

דונלד טראמפ דונלד טראמפ צילום: גטי

 

כשנשאל על האחריות שלו לפריצה של תומכיו לקונגרס אמר טראמפ שהמילים שאמר באותה העת היו "ראויות לחלוטין". כשהכתבים שאלו אותו אם בכוונתו להתפטר, 8 ימים לפני השבעת ג'ו ביידן לנשיא, הוא סירב להשיב.

 

בוושינגטון נערכים להליך ההדחה המזורז שיקיים בית הנבחרים נגד טראמפ בגין חלקו בפרעות הקפיטול. השבוע הציגו המחוקקים הדמוקרטים את סעיף האישום שגיבשו נגד טראמפ, "הסתה למרידה". הם מאשימים אותו באחריות ישירה למהומות בקפיטול וב"סיכון חמור של ביטחון ארה"ב".

 

ההצבעה אמורה להיערך מחר, וטראמפ צפוי להפוך לנשיא הראשון בהיסטוריה שבית הנבחרים מצביע פעמיים בעד הדחתו, אחרי שהבית, שבו יש רוב דמוקרטי מאז 2019, עשה זאת כבר בשנה שעברה, בפרשת "אוקראינה גייט". גם הפעם קלושים הסיכויים שהסנאט יאשר את הרשעת הנשיא והדחתו, משום שלשם כך נדרשת תמיכת 17 סנאטורים רפובליקנים, ועד כה אותתו רק ארבעה רפובליקנים בסנאט כי הם נכונים לתמוך במהלך.

x