$
שווקי חו"ל

ותודה לווטסאפ ולמאסק: החברה שזינקה ב-11,708% בזכות סיגנל

חברת 'סיגנל אדוונס' שמחה על המלצת מייסד טסלה אילון מאסק "להשתמש בסיגנל" - במקום בווטסאפ; הבעיה: המשקיעים רכשו מניה של חברה מוול סטריט כשטעו לחשוב שמדובר באפליקציית ההודעות אליה כיוון מאסק; בתגובה, המניה עלתה תוך ימים ממחיר של 60 סנט עד ל-70.85 דולר, ושווי החברה טיפס עד ל-470 מיליון דולר מ-6 מיליון דולר

חדשות חוץ 15:2712.01.21

המניה של חברת הטכנולוגיה סיגנל אדוונס (Signal Advance) זינקה ב-11,708% מאז שאילון מאסק קרא ל-42 מיליון העוקבים שלו בטוויטר "להשתמש בסיגנל". הבעיה היא שהמניה שעלתה בשיעור גבוה כל כך, שייכת לחברת טכנולוגיה בגודל בינוני ולא לפלטפורמת ההודעות אליה התכוון מאסק, שכלל אינה נסחרת.

 

בגלל הבלבול של המשקיעים בשם של החברה, המניה של סיגנל עלתה מה-6.1.21 ממחיר של 60 סנט עד ל-70.85 דולר אמש, לפני שנחתכה עד למחיר של 38 דולר בנעילה - בכל זאת עלייה של 6,400%. ובהתאם, שווי השוק של החברה טיפס עד ל-470 מיליון דולר מ-6 מיליון דולר.

 

 

אילון מאסק, המליץ על אפליקציית המסרים - לא על מניית הטכנו' מוול סטריט אילון מאסק, המליץ על אפליקציית המסרים - לא על מניית הטכנו' מוול סטריט צילום: רויטרס

 

זו לא הפעם הראשונה שהמשקיעים בוול סטריט מסייעים למניה לא נכונה לטפס בגלל בלבול בשם החברה. כך למשל, במרץ לאחר התפרצות הקורונה והטלת סגרים ברחבי העולם עלתה המניה של חברת זום טכנולוג'יס, מכיוון שהמשקיעים חשבו שמדובר בזום קמיוניקיישנס - ששירות שיחות הווידיאו שלה זכה לפופולאריות גדולה. רשות ני"ע האמריקאית (SEC) אף עצרה את המסחר בזום טכנולוג'יס בשל כך.

 

כך עשתה אמש מניית סיגנל אדוונס, לפי Yahoo Finance:

 

 

 

בשבוע שעבר אפליקציית המסרים הפופולרית ווטסאפ הטילה פצצה כשהחלה לשלוח למשתמשיה ברחבי העולם התראת עדכון לתנאי השימוש בה היא הודיעה כי החל מאמצע פברואר הקרוב, מי שלא יאשר שיתוף מידע מלא של האפליקציה עם שאר "שירותי פייסבוק" לא יוכל להמשיך להשתמש בה. המהלך של החברה אמנם היה צפוי, אך הצליח להבהיל רבים מהמשתמשים שכעת נוהרים בהמוניהם לאפליקציית סיגנל המתחרה.

 

אז מה היא סיגנל? כמו ווטסאפ, טלגרם או מסנג'ר, זו אפליקציית הודעות, וידאו-צ'ט ושיחות קוליות. היא זמינה לאייפון, לאנדרואיד ולמערכות ההפעלה השונות למחשבים האישיים להורדה בחינם לחלוטין. היא מאפשרת את כל התכונות שאתם מכירים בווטסאפ ואפילו יותר. ניתן להקים בה קבוצות, לבצע שיחות וידאו קבוצתיות להשתמש באימוג'יז, מדבקות וג'יפים - בדיוק כמו שאתם רגילים בווטסאפ.

 

ההבדל העיקרי בינה לבין המתחרות? סיגנל מאובטחת מאוד ובעיקר שומרת על פרטיות המשתמשים. למעשה, גם ווטסאפ וסקייפ עושות שימוש במנוע ההצפנה של סיגנל כדי לשמור על ההודעות. אבל שלא כמו סיגנל, שמצפינה את כל התקשורת כולל הגיבויים, ווטסאפ לא מצפינה את המטא-דאטה (המידע המזהה של ההודעות) או את הגיבויים. כך שבמידה מסוימת אתם לא מוגנים לחלוטין מגישה למידע דרך גופי צד שלישי. בסיגנל אפילו חבילות המדבקות מקבלות מנגנון הצפנה משלהן.

x