$
פרסום ושיווק

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה במחלבת טרה בנתיבות

במפעל מועסקים כ-400 עובדים בהסכם קיבוצי; לטענת ההסתדרות, ברקע לסכסוך עומדת דרישתה של הנהלת החברה - השייכת לחברה המרכזית למשקאות - לקצץ בשכר העובדים ולפגוע בתנאי העבודה שלהם. בנוסף, כך לטענתם, ההנהלה ביצעה שינויים חד-צדדיים באופן הפעלת המפעל, וביניהם ביטול משמרת העבודה במוצ"ש. טרה: אין כוונה לפטר עובדים או לקצץ בשכרם

אורנה יפת 16:1623.12.20

ההסתדרות אישרה סכסוך עבודה במפעל מחלבת טרה בפארק תעשיות נ.ע.מ הסמוך לנתיבות. במפעל מועסקים כ-400 עובדים בהסכם קיבוצי.

 

ברקע לסכסוך, דרישתה של הנהלת טרה, השייכת לחברה המרכזית למשקאות (קוקה קולה), לקצץ בשכר העובדים ולפגוע בתנאי העבודה שלהם. בהסתדרות אומרים עוד כי הסכסוך הוכרז עקב שינויים חד-צדדיים באופן הפעלת המפעל, וביניהם ביטול משמרת העבודה במוצאי שבת.

 

מחלבת טרה בנתיבות מחלבת טרה בנתיבות צילום: אוראל כהן

 

בהסתדרות מסרו כי הנהלת טרה דורשת "הפחתה קבועה בהוצאות השכר ותנאי העבודה של עובדי ההסכם הקיבוצי, ושינוי קבוע בסדרי העבודה, וכן שינויים שהיא נוקטת באופן הפעלת המפעל, לרבות משמרות מוצ"ש וסדר משמרות". עוד נטען כי ההנהלה נקטה צעדים חד-צדדיים ללא הידברות עם נציגות העובדים, "תוך הפרת סיכומים ובחוסר תום לב".

 

יו"ר ועד עובדי טרה מנשה פנחס אמר: "צר לי שלאחר כ-16 שנים של שקט תעשייתי מוחלט, וזאת בזכות התנהלות מושכלת של ועד העובדים וההנהלות, הגענו בלית ברירה להכרזה על סכסוך עבודה. זו תעודת עניות להנהלת טרה".

 

בהסתדרות קוראים להנהלת טרה לנהל איתם "משא ומתן אינטנסיבי למען העובדים, בידיים נקיות".

 

בטרה טוענים בתגובה לדברים, כי אין בכוונת החברה לפטר עובדים או לקצץ בשכרם. "מתנהל מו"מ בנושאים שונים של ההנהלה מול ועד העובדים. נדגיש כי אין כוונה לפטר עובדים או לחילופין לקצץ בשכרם, וההנהלה אף הקדימה העלאות שכר מתוכננות. בנסיבות העניין, אין כל עילה לסכסוך עבודה".

x