$
בורסת ת"א

לקראת הנפקה בת"א ברבעון הראשון של 2021: פינרג'י גייסה 30 מיליון שקל

חברת סוללות האלומיניום של אביב צידון נמצאת בשלב טרום ההנפקה, מתכננת להיסחר לפי שווי שוק של 800 מיליון שקל; החברה תשתף פעולה עם דוראל אנרגיה בפיתוח סוללת אבץ-אוויר; פינרג'י הכריזה לאחרונה על הסכם עם סלקום, לפיו תמכור לה 250 סוללות גיבוי מבוססות טכנולוגיית אלומיניום אוויר; במקביל לחברות התקשורת, פינרג'י פועלת גם בשוק הרכב

גולן חזני 12:2215.12.20
חברת פינרג'י שבשליטת אביב צידון גייסה 30 מיליון שקל במהלך של טרום הנפקה. החברה מכוונת להנפיק את מניותיה בבורסה בתל אביב ברבעון הראשון של 2021 לפי שווי של 800 מיליון שקל.

 

דוראל אנרגיה השקיעה 8 מיליון שקלים בגיוס והצטרפו אליה מספר גורמים מוסדיים, פרטיים ובעלי מניות קיימים. דוראל תקבל 1% ממניות החברה בעקבות הגיוס.

 

 

אביב צידון מייסד פירנג'י אביב צידון מייסד פירנג'י צילום: יובל חן

 

פינרג'י ודוראל ישתפו פעולה בפיתוח סוללת אבץ-אוויר לאגירת אנרגיה ולדוראל תהיה זכות ראשונים להשתמש בטכנולוגיה עם הבשלתה.

 

פינרג'י הכריזה לאחרונה גם על הסכם עם סלקום לרכישת 250 סוללות גיבוי מבוססות טכנולוגיית אלומיניום אוויר עבור אתרי התקשורת של סלקום. בפינרג'י ציינו כי החברה פועלת בימים אלה מול מפעילי תקשורת נוספים בישראל ובאירופה ונמצאת בשלבים מתקדמים של חתימה על עסקאות נוספות.

 

הפתרון של פינרג'י בתחום סוללות אלומיניום אוויר מבוסס על פיתוח של החברה שמאפשר שילוב בין חמצן מהאוויר החופשי לאלומיניום והפקת אנרגיה בעזרת חמצון האלומיניום.

 

לאלומיניום צפיפות אנרגיה גבוהה ולכן הוא מאפשר משך פעילות גדול יותר ביחס לסוללות ליתיום בגודל דומה. בנוסף לכך הוא נקי, נפוץ, בטיחותי ובר מחזור. התכונה הנוספת שלו היא שהוא אינו מושפע מתהליכים כימיים ולכן יכול לעמוד בסטנד ביי כסוללת גיבוי לאורך שנים.

 

במקביל לחברות התקשורת, פינרג'י פועלת בשוק הרכב, בעיקר בהתבסס על שיתוף פעולה עם חברת הענק ההודית Indian Oil ושת"פ נוסף בהודו שמתוכנן להבשיל בקרוב.

 

x