$
בורסת ת"א

הרווח של ביטוח ישיר זינק ב-50% בזכות פעילות ההשקעות

חברת הביטוח סיכמה את הרבעון השלישי עם רווח של 77 מיליון שקל, על אף ירידה של 6% בהכנסות מפרמיות, והודות לרווחים מתיק ההשקעות של החברה ושיפור ברווחיות בפעילות הביטוח; המנכ"ל הבר: "התוצאות הטובות לא מובנות מאליהן, ונובעות משורה ארוכה של צעדים"

עירית אבישר 14:2722.11.20

חברת הביטוח ישיר איי.די.איי, או בשמה המוכר ביטוח ישיר, פירסמה היום (א') דוחות טובים לרבעון השלישי של 2020. 

 

החברה, שמנהל קובי הבר, רשמה עלייה של 50% ברווח הכולל ל-77 מיליון שקל. על רקע התוצאות הטובות, בולטת היום המניה בבורסת תל אביב עם קפיצה של 4%. 

קובי הבר, מנכ"ל ביטוח ישיר קובי הבר, מנכ"ל ביטוח ישיר צילום: צביקה טישלר

 

 

התוצאות הטובות נרשמו על אף שהפרמיות ברוטו ירדו ב-6% ברבעון השלישי ל-605 מיליון שקל, אך מה שהשפיע לטובה על תוצאות החברה היה רווחים מפעילות ההשקעות. הרווח מהשקעות עלה ל-37 מיליון שקל לעומת 26 מיליון שקל ברבעון המקביל. תרומת פעילות ההשקעות לתוצאות נבעה מעליות במניות בחו"ל, באג"ח הקונצרניות ובהשקעות לא סחירות של ביטוח ישיר.

 

בנוסף לכך, ביטוח ישיר שיפרה את הרווח החיתומי בפעילות הביטוח שלה: הרווח החיתומי מפעילות הליבה עמד ברבעון החולף על 87 מיליון שקל, עלייה של 20% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

 

בתחום הרכב, שהוא תחום ההכנסות המרכזי של החברה, מוסיפה ביטוח ישיר להתמודד עם שחיקת מחירים בשל העלייה בתחרות. כתוצאה מכך, ההכנסות ברבעון השלישי ההכנסות מפרמיות בתחום הרכב ירדו בקרוב ל-10% ברבעון השלישי.

 

ביטוח ישיר מתמודדת עם ירידת המחירים בביטוח הרכב באמצעות טיוב תיקי לקוחות - תהליך שאמור להסתיים בשנה הבאה, ובו מפסיקה החברה למכור פוליסות, שגורמות לה להפסדים, גם במחיר של אובדן לקוחות. שיפור התיק, וגם הירידה בתאונות בעקבות משבר הקורונה והסגרים, מאפשרים לביטוח ישיר להתמודד טוב יותר עם ירידת המחירים ולשפר את רמת הרווחיות.

 

בתחום ביטוח הבריאות רשמה ביטוח ישיר ירידה של 4% בפרמיות ל-64.5 מיליון שקל, אולם הירידה נובעת מהירידה הדרמטית בפעילות ביטוח נסיעות חו"ל. בסביבת החברה מציינים כי בתחום ביטוח הבריאות הרגיל החברה נמצאת בצמיחה, שצפויה להיות מואצת על רקע השקת מוצרים חדשים בתחום.

 

בשורת ההוצאות מציגה ביטוח ישיר ריסון. ההוצאות בפועל ירדו ב-5%, אולם ירידה זו קוזזה ע"י הוצאה חשבונאית בתחום הוצאות רכישה נדחות. כך שסך שורת ההוצאות שמרו על יציבות ועמדו על 141.6 מיליון שקל, בדומה לרבעון המקביל. בביטוח ישיר לא נקטו במהלכי פיטורים משמעותיים במשבר, והסתפקו בקיצוץ בגיוס עובדים חדשים, ובסגר השני אף המשיכו לפעול מבלי להוציא עובדים לחל"ת.

 

המנכ"ל הבר מסר: "אנו מסכמים רבעון נוסף של גידול ברווח הכולל והמשך מגמת שיפור ברווח החיתומי, למרות אי-הוודאות והשפעות משבר הקורונה. התוצאות הללו אינן מובנות מאליהן והן נובעות משורה ארוכה של צעדים שאנו מבצעים בכל תחומי הפעילות של החברה, בדגש על מיקוד בצמיחה רווחית, טיוב תיק הלקוחות הקיים בענף הרכב, והרחבת הפעילות בענפי החיים, בריאות ורכוש אחר".

x