$
בורסת ת"א

'הלקוחות זהירים': עלייה של 7% ברווח התפעולי של מטריקס

חברת ה-IT הגדולה בישראל רשמה ברבעון השלישי רווח של תפעולי של 73 מיליון שקל, ההכנסות צמחו ב-2.3% בלד ל-975.5 מיליון שקל, הרווח הנקי כמעט לללא שינוי: "החברה נוקטת מדיניות שמרנית וזהירה בניהול עסקיה", מציינת מטריקס, שמדוווחת על "לחצים על התעריפים" מצד הלקוחות

מיקי גרינפלד 08:3012.11.20

מטריקס מסיימת את הרבעון השלישי עם עלייה קלה בלבד בהכנסות - לנוכח  ה'זהירות' המאפיינת לדבריה את התנהלות הלקוחות מול משבר הקורונה. חברת ה-IT הגדולה בישראל רשמה ברבעון עלייה של 2.3% במכירות ל-975.5 מיליון שקל, בהשוואה ל-953.4 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2019.

 

הרווח התפעולי של של מטריקס עמד ביולי-ספטמבר על 73 מיליון שקל, לעומת 69.9 מיליון שקל ברבעון המקביל, עלייה של 7.4%. תוספת של כמיליון שקל במסוי ושל כמעט 3 מיליון שקל בהוצאות המימון קיזזו את שיעור העלייה ברווח התפעולי, ובשורה התחתונה רשמה מטריקס רווח נקי של 41.2 מיליון שקל, בהשוואה ל-41. מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

מטריקס מתייחסת גם בדוח הנוכחי להשפעת המגיפה ומציינת כי האווירה מאופיינת "בזהירות מצד הלקוחות", בין היתר בקבלת החלטות באשר להמשך פרויקטים או בכניסה לפרויקטים בהיקפים גדולים, בנושא הצטיידות ומערכות IT חדשות או הרחבה ושדרוג של מערכות קיימות. לדבריה, ההשפעה ניכרת גם בצעדי התייעלות, ובכלל זה הקטנת מצבות עובדים, גיוס עובדי החברה על ידי לקוחותיה, הפחתות תעריפים וקיצוצים של הלקוחות. 

 

אלה מתבטאים לדברי מטריקס  ב"לחצים על התעריפים של החברה - "בהתאם, החברה נוקטת מדיניות שמרנית וזהירה באשר לניהול עסקיה מחד ויוזמת פתרונות חדשניים לצרכים המשתנים של לקוחותיה מאידך", נאמר בדוח.    

 

 

מוטי גוטמן מנכ"ל מטריקס מוטי גוטמן מנכ"ל מטריקס צילום: יונתן בלום

 

 

תוצאות הפעילות במגזרים

ההכנסות מסקטור פתרונות ושירותי טכנולוגיות בישראל עמדו ברבעון על 595 מיליון שקל, לעומת 617.9 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח התפעולי של המגזר עלה ל-42.6 מיליון שקל, בהשוואה ל-36.1 מיליון שקל ברבעון המקביל. מטריקס מציינת כי "השמירה על רמת ההכנסות בתקופה תוך גידול בסכום ובשיעור הרווח התפעולי, נובע מהסגר והסתגלות לעבודה מהבית תוך התייעלות תפעולית והתמקדות ברווחיות".

 

ההכנסות מסקטור פתרונות ושירותי טכנולוגית מידע בארה"ב עמדו ברבעון השלישי על 83.6 מיליון שקל, לעומת 97.9 מיליון שקל ברבעון המקביל, הרווח התפעולי עמד על 14.4 מיליון שקל, לעומת 19.1 מיליון שקל ברבעון המקביל;

 

ההכנסות במגזר שיווק ותמיכה במוצרי תוכנה עמדו ברבעון השלישי על 46.2 מיליון שקל, בהשוואה ל-54.7 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח התפעולי במגזר עמד על 4.4 מיליון שקל, בהשוואה ל-3.8 מיליון שקל ברבעון המקביל.

 

ההכנסות במגזר פתרונות אינטגרציה ותשתיות מחשוב קפצו ל-244.4 מיליון שקל, לעומת 165.6 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח התפעולי עמד על 11.4 מיליון שקל, לעומת 8.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. העלייה החדה בהכנסות והשדרוג בשורת הרווח מיוחסת לאיחוד בפעם הראשונה של חברת גסטטנרטק בתוצאות.

 

מגזר ההדרכה וההטמעה רשם ברבעון הכנסות של 37 מיליון שקל, לעומת 43.9 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח התפעולי עמד על 2.9 מיליון שקל, בהשוואה ל-3.7 מיליון שקל ברבעון המקביל.

x