$
שווקי חו"ל

הוקפאה הנפקת הענק של אנט גרופ - לאחר שיחת 'אזהרה' של הרגולטורים בסין

הבורסה בשנגחאי הודיעה על השהיית ההנפקה בשל 'שינויים בסביבה הרגולטורית' - בהמשך אישרה החברה כי תוקפא גם ההנפקה בהונג קונג; הבנק המרכזי של סין, רשות הפיקוח על הבנקים ורשות ני"ע זימנו אתמול את מא ושני בכירים נוספים באנט גרופ לשיחת אזהרה, לאחר שהבהירו כי החברה תידרש לעמוד בתנאי ההון וההתנהלות הנדרשים מהבנקים

מיקי גרינפלד 16:0403.11.20

הוקפאה הנפקת הענק של אנט גרופ: ענקית הפיננסים שבבעלות עליבאבא (המפעילה בין היתר את עליפיי - שירות התשלומים הגדול בעולם) היתה אמורה לצאת ביום חמישי להנפקה דואלית בשנגחאי ובהונג קונג, בגיוס ההון הגדול  אי פעם - 34.5 מיליארד דולר.

 

בורסת שנגחאי יצאה לפני שעה קלה בהודעה המפתיעה על ביטול ההנפקה, לדבריה בשל 'שינויים בסביבה הרגולטורית'. לא נמסרו פרטים נוספים. בהמשך הודיעה עליבבאבא כי גם ההנפקה בהונג קונג לא תצא לפועל לעת עתה.

 

מוקדם יותר היום פרסמו הרגולטורים המובילים של סין כי ג'ק מא מייסד אנט גרופ (ועליבבאבא) לצד שני מנהלים בכירים בחברה,זומנו ל"שיחה" על ידי הרגולטורים המובילים של סין.

 

בהודעה שיצאה מהבנק המרכזי של סין (People’s Bank of China), המפקח על הבנקים והביטוח, רשות ניירות ערך ורשות הפיקוח על מסחר זרים, נאמר כי הם ניהלו "ראיון מטעם הרגולטורים" עם ג'ק מא, יו"ר אנט אריק ג'ינג (Eric Jing) ונשיא החברה הו שיאומינג (Hu Xiaoming). גם על שיחה זו לא נמסרו פרטים - ב"כ זימונים קודמים של בכירים בחברות סיניות ציבוריות שימשו לפי הידוע לסוג של שיחות נזיפה.

 

מה שכן ידוע הוא שהרגולטורים האמורים הבהירו לג'ק מא בשיחות לקראת ההנפקה כי בכוונתם לבצע פיקוח הדוק על פעילותה של אנט גרופ ושהיחס אליה מבחינת מנגנוני הפיקוח יהיה זהה למנגנוני הפיקוח ודרישות ההון הנהוגים בבנקים ומוסדות פיננסים אחרים.  

 

הנמלה בלוגו של אנט גרופ הנמלה בלוגו של אנט גרופ צילום: בלומברג

 

x