מילון כלכליסט
השקעות בתקופת הקורונה והקמת עסקים
השקעות בתקופת הקורונה והקמת עסקים  
צילום: freepik
 

עידו פישמן מספר על סוגי העסקים ששווה להקים דווקא עכשיו

האם קיימים עסקים או תחומי עיסוק מסויימים שדווקה עכשיו מבוקשים במיוחד? עידו פישמן מספר היום בדיוק אודות נושא זה שמעניין במיוחד בגלל משבר הקורונה

בשיתוף עידו פישמן 01.11.20

בעוד שלא מעט מאיתנו מנסים לשרוד כלכלית את מגפת הקורונה, חלק אחר מהאנשים דווקא מצאו את עצמם מקימים עסקים בתקופת הנגיף המפורסם. אילו עסקים כדאי להקים בתקופת הקורונה? עידו פישמן מסביר על 2020 ועל סוגי עסקים כדאיים נכון לתקופה זו:אם אתם שואלים מומחים, התנודתיות בעולם תמיד הייתה קיימת, ולא רק בשוק ההון. העולם תמיד ידע ותמיד יידע תקופות כאלו או אחרות, לפעמים חיוביות יותר ולפעמים חיוביות פחות. מאחר שאף אחד מאיתנו לא יודע מה יביא המחר, אין ספק שכולנו נמצאים באיזשהו סימן שאלה תמידי. ואם בימים רגילים אנחנו כולנו תחת איזשהו סימן שאלה קיומי שכזה, הרי שבתקופת הקורונה זה מקבל תוקף כפול ומכופל.

 

הסבה מקצועית בתקופת הקורונה – כדאי או לא כדאי ומה לקחת בחשבון?

אתם מוזמנים לעצור לרגע, לנשום עמוק, לנצל את תקופת הקורונה, ולחשב מחדש את המסלול שלכם. האם גם לכם כדאי להקים עסק דווקא בתקופת הקורונה? על פי עידו פישמן (יועץ בתחום הפיננסי), תקופת הקורונה יכולה להוות הזדמנות נפלאה עבור אנשים אשר מעוניינים לעשות מעין RESTART כללי למערכת.

 

בעוד שאנשים רבים מצאו את עצמם לפתע בחל"ת, או חמור מכך, מפוטרים, כנראה שזהו הזמן המושלם לערוך חשבון נפש ובדק בית. אם עדיין לא ניצלתם את התקופה הזאת בכדי לפעול כך, אנחנו ממליצים לכם כבר היום לנווט מחדש את דרככם המקצועית. במיוחד אם אתם מוצאים את עצמכם פשוט לא מאושרים מדי בוקר בעודכם נאבקים בפקקים בדרך למשרד.

 

הסבות מקצועיות והקמת עסק בימי נגיף הקורונה

ואם אתם אכן שוקלים לחיוב הסבה מקצועית לקריירה שלכם, כדאי לדעת שגם בתקופת הקורונה ישנם עסקים אשר מצליחים להניב רווחים נאים, אפילו נאים פלוס. למשל, חשבתם להקים חנות אינטרנטית אונליין מצליחה?

 

תחשבו על זה לרגע, אם בדוכן פלאפל הייתם צריכים להשקיע לפחות 100,000 ש"ח בשנה הראשונה, יש לכם מושג מה אפשר לעשות עם 100,000 ₪ כשמחליטים להקים חנות אונליין? אנחנו מניחים שלא יצא לכם לבדוק את זה, אז אנחנו רוצים להגיד לכם שאפשר לעשות הרבה.

 

מה אפשר לעשות עם השקעה של 100,000 ₪ בימי הקורונה?

אפשר לבנות ולהקים חנות אינטרנטית מקצועית, אפשר להסתייע בשירותי גרפיקאים, מקדמי אתרים, אנשי שיווק ועוד. עם אותם 100,000 ₪, אתם תוכלו לשבור את תקרת הזכוכית. כמובן, יהיה צורך בסיוע וליווי מקצועי של כל אותם אנשי מקצוע הנדרשים.

 

עוד בתקופת הקורונה, עידו פישמן מספר לנו גם שישנם עסקים אשר מצליחים לשרוד למרות שהם עוסקים בממכר מזון. בואו נגיד ככה, אם עושים סיבוב בתל אביב בשעות היום וגם בשעות הלילה, אפשר להיתקל בהמון מקומות עמוסי אדם.

 

מה שחשוב לדעת על תקופת הקורונה והסבת מקצוע
מה שחשוב לדעת על תקופת הקורונה והסבת מקצוע צילום: freepik

 

השקעות בתקופת הקורונה והקמת עסקים – מה חשוב לדעת?

בשורה התחתונה, בין אם בתקופת הקורונה או בכל תקופה אחרת, עסקי מזון יכולים להצליח, אבל המון מזה תלוי גם במזל שלכם. בכל אופן, בין אם אתם מתכננים להקים סושייה, פלאפל או עסק מזון מסוג אחר, כמובן שבימי הקורונה אתם תהיו חייבים להתפרנס גם ממשלוחים.

 

לידיעתכם, בימינו כבר ישנן לא מעט אפליקציות משלוחים שניתן להירשם אליהן ולקבל את פרנסתכם גם דרכן. אמה-מה, כמובן שאתם תצטרכו לשלם אחוזים על כל הזמנה שמתקבלת דרך האפליקציה. ואם כבר הזכרנו משלוחים, אנחנו רוצים להזכיר לכם שחברת WOLT עובדת מאוד חזק בתל אביב.

 

משלוחים בימי הקורונה – האם כדאי להקים חברת משלוחים?

אז, האם אפשר להגיד שבימי הקורונה מומלץ להקים חברת משלוחים? ובכן, זה מאוד תלוי היכן, באיזו עיר ולאילו מטרות. לטעמנו, יש סיכוי שכבר פספסתם את הרכבת כי בערים גדולות כיו תל אביב, חברת WOLT כבר די שולטת.

 

עוד משהו שאנחנו רוצים לחלוק אתכם, וגם התייעצנו לגביו עם עידו פישמן, הוא הנושא של הפקות אירועים קטנים. אם אתם אנשי הפקות בדם שלכם ובDNA- שלכם, אנחנו רוצים להגיד לכם שבימי הקורונה חברות של הפקות אירועים קטנים מצליחות להתפרנס לא רע.

 

מה שחשוב לדעת על תקופת הקורונה והסבת מקצוע

נכון, לא יהיה מדובר בהפקות מסיביות וגרנדיוזיות של מיליוני דולרים, כי משרד הבריאות מגביל את כולנו. אבל, יחד עם זאת, הפקות קטנות תמיד נדרשות בשוק ותמיד יהיו לכך לקוחות. בין אם בתקופת הקורונה או בתקופות אחרות, אנשים תמיד ייהנו גם מהפקות של אירועים קטנים.

 

ואם כבר מדברים על אירועים בתקופת הקורונה, אנחנו רוצים גם לדבר על יועצי השקעות. אם חלמתם לייעץ בתחום ההשקעות הפיננסיות, עידו פישמן אומר לנו שכיום זה אפשרי יותר מתמיד. אתם יכולים להירשם לקורס של יועצי השקעות, ועם הזמן אולי אפילו לפתוח חברת השקעות פרטית משלכם.

 

תקופת הקורונה – עד כמה היא מתאימה להסבת מקצוע?

נכון, רוב הסיכויים שלא תוכלו כבר לפתוח חברת השקעות ולממש את החלום הזה, אבל אין ספק שעל חלומות שווה לעבוד ושווה להשקיע בהם. ואם יורשה לנו לחרוג לרגע מהנושא של הסבת מקצוע לעצמאים, יהיה אפשרי לדבר גם על הסבת מקצוע לשכירים.

 

למשל, חשבתם אי פעם להיכנס לעולם ההיי-טק? עולם ההייטק מגייס גם בימי הקורונה עובדים חדשים, לרבות במקצועות כמו עובדי QA . בודקי QA תמיד נדרשים בעולם ההייטק, ובשנים האחרונות אנשים רבים מוצאים את עצמם מסבים את מקצועם לבודקי QA.

 

 

עידו פישמן: מדוע בודק QA בהייטק נהפך למקצוע כל כך רלוונטי ומבוקש?

זאת, מאחר שניתן להתחיל לעבוד בעולם ההייטק ללא ניסיון קודם. מספיק קורס והכשרה מקצועית בדרך כלל ובמקומות עבודה רבים. על פי עידו פישמן, בעולם ההייטק ישנם מקצועות נוספים שכדאי לקחת בחשבון, וזאת מלבד מקצועות ה-QA.

 

אגב, גם בתחום ה-QA ישנם בודקים מסוגים שונים, לרבות בודקים ידניים ובודקי בדיקות אוטומטיות. עוד בתקופת הקורונה, אנחנו גם ממליצים לכם על מה שהמומחים הפיננסיים המליצו לפנינו – השקעות בשוק ההון. אבל, שימו לב, אם אתם מתכננים השקעות בבורסה בתקופת הקורונה, תמיד יהיה מומלץ ועד הכרחי לקבל את הייעוץ הפיננסי הנכון.

 

עידו פישמן על תקופת הקורונה והסבת הקריירה

עידו פישמן (יועץ פיננסי), בתקופת הקורונה חשוב לקבל את הייעוץ הפיננסי המדויק ביותר, וזאת לא בשונה מתקופות שקדמו לתקופת הקורונה. למעשה, שווקי ההון העולמיים מאז ומתמיד מתאפיינים וויתאפיינו בתנודתיות מסוימת, שמצריכה פיקוח של איש מקצוע מהתחומים הפיננסיים.

 

עידו פישמן הוא יועץ פיננסי, שאליו תוכלו לפנות במקרים שבהם אתם שוקלים השקעות בבורסות ובשווקי ההון. בסופו של דבר, בכל תחום ישנם מומחים כאלו ואחרים, ואתם בתור הצרכנים – תמיד צריכים לוודא שאתם מקבלים את השירות המקצועי ביותר. בין אם אתם מתכננים להקים עסק בתקופת הקורונה, או שמא אתם מתכננים להיהפך ליועצים פיננסיים, אנחנו ממליצים לקבל את הייעוץ העסקי, או את הייעוץ הפיננסי המתאים והנדרש. בהצלחה!

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות