$
בורסת ת"א

קובי מימון התפטר מתפקידו כיו"ר פוליגון לאחר שהמוסדיים לא אישרו את שכרו

דירקטוריון פוליגון ביקש להעניק למימון שכר בעלות של 10,000 שקלים בחודש ושיפוי ביטוחי על עבודתו - האסיפה הכללית דחתה ביום רביעי את ההצעה; מימון הודיע בתגובה במכתב לדירקטוריון: הואיל ולא אושר לי שיפוי ושכר יו״ר באסיפה הכללית ... החלטתי לסיים את תפקידי כדירקטור וכיו״ר החל ממועד מכתבי זה"

חזי שטרנליכט 10:1505.10.20

קובי מימון התפטר מתפקידו כיו"ר דירקטוריון פוליגון לאחר ששכרו לא אושר באסיפה הכלללית: המוסדיים הצביעו ביום רביעי שעבר נגד מתן שכר של 10,000 שקל בחודש למימון עבור תפקידו כיו"ר הדירקטוריון וגם גם דחו את ההצעה להעניק לו שיפוי (ביטוח) במסגרת התפקיד.

 

בתגובה החליט כאמון מימון לסיים את תפקידו. "הואיל ולא אושר לי שיפוי ושכר יו״ר באסיפה הכללית של בעלי המניות הריני להודיעכם כי החלטתי לסיים את תפקידי כדירקטור וכיו״ר דירקטוריון החברה החל ממועד מכתבי זה", נאמר במכתב ההתפטרות שהעביר לחברי הדירקטוריון. - המכתב פורסם אמש בדיווח של פוליגון לבורסה.  

.

האסיפה הכללית גם לא אישרה שיפוי לבנו של מימון, ניר, המכהן כדירקטור בפוליגון, חברת נדל"ן מניב הנסחרת בבורסה בת"א בשווי שוק של 116.5 מיליון שקל.  מימון העביר את מניותיו בפוליגון לידי נאמנות מגיברלטר בשם גייט סאטלמנט עבור ילדיו בתחילת יולי. הנאמנות מחזיקה ב-52.2% מהון המניות של פוליגון.  האסיפה הכללית גם לא אישרה שיפוי לבנו של מימון, ניר, המכהן כדירקטור בפוליגון.

 

לפי הדיווח למשקיעים לקראת האסיפה הכללית, מימון כיהן כיו"ר החברה ללא תמורה והיה בעל שליטה עד ל-5 ביולי האחרון . עוד נמסר כי מדיניות התגמול המוצעת שאושרה על ידי ועדת התגמול בדירקטוריון החברה במארס השנה פטורה מאישור האסיפה הכללית כל עוד אינה עולה על עלות תנאי העסקה של מנכ"ל במשרד ממשלתי בגובה של 42,500 שקלים.

 

הגופים המוסדיים שהתנגדו לתנאי השכר של מימון ולהארכת כתב ההתחייבות לשיפוי הם קרנות הנאמנות של קסם, פעילות הגמל של בית ההשקעות מיטב דש וחברת ליאור מזור ניהול והשקעות. בקרב המוסדיים מי שהצביעו בעד תנאי השכר והשיפוי היו קרנות הנאמנות של חברת הביטוח איילון, חברת הגמל של ילין לפידות, חברת ניהול הקרנות תכלית של מיטב דש וחברת הכשרה ביטוח.

  

קובי מימון קובי מימון צילום: אוראל כהן

 

x