מילון כלכליסט
solarfield
solarfield 
צילום: freepick
 

מה דעתכם על תשואה של יותר מ-10% לשנה, עד 2045, על בסיס חוזה עם רשות החשמל?

בעשור הקרוב עוד ועוד גגות בישראל יהפכו לחוות סולאריות. חשמל מהשמש יעזור לכולנו ליהנות מצמצום זיהום האוויר - ויעניק למי שישקיע באותם גגות תשואה יציבה של 11-14% בשנה לטווח ארוך. המהפכה שתשנה את פני המדינה כבר החלה, וכולנו יכולים להצטרף אליה עם חברת סולארפילד

בשיתוף solarfield 29.09.20

באמצע המאה הקודמת למדנו להפוך את אנרגיית השמש למים חמים, ובהתאם הגגות בארץ התמלאו בדודי שמש. במאה ה-21 אנחנו יודעים גם להפיק חשמל על בסיס אנרגיה סולארית, ביעילות גבוהה ובמחיר משתלם - ולכן הפעולה המתבקשת היא להתקין על הגגות המתאימים גם מערכות פוטו-וולטאיות שממירות את אור השמש לחשמל.פעולה מתבקשת - שגם מתממשת.

 

המדינה שואפת להגיע ליעד - ואתם יכולים להרוויח בגדול

ב-12.1.2009 קיבלה ועדת השרים לענייני חברה וכלכלה החלטה חשובה במיוחד. החלטה זו, שבסוף אותו חודש קיבלה תוקף מחייב של החלטת ממשלה, כללה הצבת שני יעדים בתחום ייצור החשמל בארץ: נקבע כי עד שנת 2020 היקף ייצור החשמל מאנרגיות מתחדשות, ובפרט אלה הסולאריות, יעמוד על 10%, ועוד קודם לכן, כיעד ביניים, תגיע המדינה לשיעור של 5% בשנת 2014.

 

את שני היעדים הנ"ל ממשלות ישראל פספסו. ב-2014 עמד היקף ייצור החשמל על 1.5% בלבד, ובאמצע 2020 הגענו רק ל-7-8%. מצד שני המודעות לחשיבות הגברת ייצור החשמל מאנרגיות שאינן מזהמות את הסביבה התעצמה מאוד. בהתאם משרד האנרגיה גיבש תוכנית שמטרתה ייצור 30% מהחשמל בישראל בשנת 2030 על בסיס השמש.

 

אחד המרכיבים המרכזיים בתוכנית הוא לאפשר לחברות פרטיות לייצר חשמל מהשמש על גגות בכל רחבי הארץ - ופה גם אתם יכולים להיכנס לתמונה, ולזכות בתשואה דו-ספרתית קבועה במשך 25 שנים.

 

השקעה בסולארפילד
השקעה בסולארפילד צילום: freepick

 

במה משקיעים, ומהי ההכנסה הצפויה?

כבר בשנת 2016 יצרני חשמל פרטיים היו אחראים לכרבע מכושר הייצור של חברת החשמל (אם כי הרוב לא מאנרגיות מתחדשות). המהפכה הסולארית הדרמטית מבוססת בין השאר על חברות פרטיות שכאמור מתקינות מערכות פוטו-וולטאיות על גגות - ורשות החשמל רוכשת מהן את החשמל.

 

לחברת סולארפילד (Solarfield) כבר יש חוזה חתום לאספקת חשמל לרשות החשמל במחירים קבועים ול-25 שנים. בהתאם מי שמשקיע כעת בחברה הופך למעשה לא "רק" לבעלים של חלק מהגגות הסולאריים של סולארפילד אלא גם למעין שותף של רשות החשמל - כך שמדובר בהשקעה יציבה ובטוחה במיוחד. מרכיב נוסף בשקט הנפשי הוא העובדה שהחלק של כל משקיע בגגות שסולארפילד איתרה ורכשה את הזכויות עליהם נרשם על שמם של המשקיעים, ומהווה נכס כמו כל נכס אחר. ומהי ההכנסה הצפויה למי שמשקיע היום במיזם משנה המציאות? לדוגמה, על השקעה של מיליון ש"ח, הסכום המצטבר במשך 25 שנים הוא 3.3 מיליון ש"ח.

 

אפס טרחה, מינימום סיכון - מקסימום תשואה

השקעה בסולארפילד מייצרת נכס מניב משתלם במיוחד. אין שום טרחה שכרוכה באחזקתו, ולכן מדובר בהכנסה פסיבית לגמרי - עם תשואה שקשה עד בלתי אפשרי להגיע אליה באפיקים אחרים: 11-14% לשנה במשך 25 שנים. עוד יתרון הוא שהמינימום הנדרש להצטרפות עומד על 100,000 ש"ח בלבד, כך שגם משקיעים קטנים יכולים ליהנות מההצלחה. כשמוסיפים לכך את המחויבות של המדינה להגיע ליעד שהציבה לעצמה מבחינת ייצור חשמל מהשמש, ובעיקר את החוזה החתום עם רשות החשמל, מדובר בהשקעה מתבקשת. וכשמבינים שלמשל עבור השקעה של 250,000 ש"ח (סכום שכמובן לא מאפשר קניית דירה) מקבלים מדי חודש 2,750 ש"ח - קל לעשות את החשבון ולגלות שמדובר בהחלטה המשתלמת ביותר שאפשר לקבל כיום.

 

לפרטים: solarfield

 

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות