$
בורסת ת"א

בקשה לביהמ"ש לאשר תשלום של 6.4 מיליון שקל למחזיקי אג"ח ברוקלנד

סכום הכספים שנמצאים בחשבונות הבנק של ברוקלנד נאמד ב-6.14 מיליון דולר ומחזיקי האג"ח זכאים ל-74.4% מסכום הנשייה; החוב בפועל למחזיקים עומד על 46 מיליון דולר

חזי שטרנליכט 19:1122.09.20

בפני שופטת ביהמ"ש המחוזי בת"א, איריס לושי-עבודי הוגשה היום (ג') אחר הצהריים בקשה לחלוקת כספים מחשבונות בעלי התפקיד בחברת ברוקלנד. לפי הבקשה, סכום הכספים שנמצאים בחשבונות הבנק של ברוקלנד נאמד ב-6.14 מיליון דולר, נכון לאמצע אוגוסט. כאשר לסכום זה יש להוסיף עוד 720 אלף דולר – שזו התמורה נטו מפשרה בשניים מהפרוייקטים הכושלים של החברה. 

 

לברוקלנד יש סדרה של נושים, העיקריים שבהם מחזיקי אגרות החוב של החברה מסדרה א' ו-ב'. הסכום המגיע למחזיקים, 46 מיליון דולר, מהווה 74.4% מסכום החוב הכולל של החברה הנאמד ב-61.8 מיליון דולר. הבקשה שהוגשה לביהמ"ש על ידי נאמן התביעות, עו"ד גיא גיסין, ובשם בעל התפקיד שמינה ביהמ"ש לברוקלנד, עו"ד רון הדסי, כוללת תחשיב מיוחד שהכין רו"ח יצחק עידן - גם הוא מינוי של ביהמ"ש.

 

עו"ד גיא גיסין עו"ד גיא גיסין צילום: אוראל כהן

 

 

החלוקה הנוכחית של הכספים שהוגשה לאישור ביהמ"ש נוגעת לתשלום אחד, כאשר נוספים צפויים להתקבל בהמשך. מתוך 6.14 מיליון דולר שבקופת החברה כאמור, אישר ביהמ"ש לבקשת בעלי התפקיד להותיר 2.6 מיליון דולריבקופה לצורך המשך הפעלת החברה וההליכים המשפטיים המורכבים שהיא מנהלת.

 

בניכוי סכומים נוספים שישולמו לבעלי תפקיד יחולקו לנושים 2.56 מיליון דולר, או 8.7 מיליון שקל. הסכום שישולם למחזיקי האג"ח (74.4%) עומד על 6.4 מיליון שקל. 

 

י בהמשך הדרך נמצאות עוד תביעות והליכים משפטיים, בהם תביעה מורכבת של 13 בעלי תפקיד, בראשם מי שעמד והחזיק בברוקלנד עד תחילת 2019, בועז גלעד, ואחרים. התביעה כוללת גם תביעה של פוליסת ביטוח נושאי משרה שסכום הכיסוי שלה נאמד ב-15 מיליון דולרים, אך לא ברור כמה ממנו עשוי להתקבל.

x