מילון כלכליסט
החזר מס
החזר מס 
צילום: canva
 

אנו רוצים לאחל לכם שנה טובה והחזרי מס – זכותך!

חושבים שמיסים רק משלמים למדינה? יש לנו חדשות טובות בשבילכם: מיסים אפשר גם לקבל בחזרה מהמדינה. וגם די הרבה האמת

בשיתוף: החזרי מס - זכותך 21.09.20

אזרחים רבים בישראל, בין אם שכירים, עצמאים, אימהות חד הוריות, גמלאים, סטודנטים ועוד, פשוט אינם מודעים לזכותם ליהנות מהחזר מס.חברת זכותך! שמה לה למטרה לעזור לכמה שיותר אזרחים מהשורה לקבל החזרי מס אלה ולהנגיש עבור אזרחים רבים הזכאים להחזר מס מכל סיבה שהיא את מילוי הבקשה, שליחתה לאישור ברשות המס וקבלת הכסף ישירות לחשבון הבנק של מגיש הבקשה לאחר שזאת שתאושר!

 

אלפי שקלים על החזר מס? באמת?

זאת המציאות. זה אולי נשמע לא אמיתי אבל מדי שנה לא מחולקים מאות אלפי שקלים המגיעים לאזרחים רבים, כספים הנשארים בקופת המדינה.

 

החזרי מס אלה הם כספים אמיתיים בשווי מאות אלפי שקלים המגיעים לאזרחים רבים מסקטורים שונים במשק ומסיבות שונות בעטיין מגיע לאזרחים אלה את החזרי המס, כל אחד מסיבתו האישית.

 

רוצים דוגמא?

ניקח למשל את עידן, עובד הייטק איכותי שהתקבל בינואר 2020 למקום עבודה חדש, נקרא לו חברת 'XTO - פתרונות ענן מתקדמים', עידן עבד יפה בחברה והרוויח משכורת של 28 אלף שקלים בחודש, עליהם שילם כ-7 אלף שקלים מס הכנסה לחודש לערך.

 

למרבה הצער עידן לא חזה את מגפת הקורונה וחברתו נאלצה לפטר אותו לאחר ארבעה חודשים למרות שהוא עשה עבודה טובה פשוט מכיוון שהכנסות החברה צנחו בצורה רצינית בעקבות משבר היחסים בין סין לארצות הברית בתקופת הקורונה, משבר שהשפיע ספציפית דווקא על XTO, החברה שעידן התקבל לעבוד בה רק לפני כמה חודשים, החברה איבדה לקוחות, צפי ההכנסות השנתי ירד ו-XTO נאלצה להיפרד לשלום מכוח האדם חדש שנכנס חברה לא מכבר ועידן ביניהם.

 

בשאר חודשי שנת 2020 עידן לא עבד ונשאר לשבת בבית.

 

הוא קם כל בוקר, הכין קפה, נכנס לכל אתרי האינטרנט הרלוונטיים, חיפש עבודות אחרות אך לא מצא כיוון ששוק העבודה חטף טלטלה וחברות רבות נמנעו מלהעסיק עובדים חדשים בינתיים.

 

אמנם שוק ההייטק נהנה ממשבר הקורונה והעבודה מהבית פורחת והכל טוב ויפה אבל איתרע מזלו של עידן ובכל זאת קברניטיXTO החליט על צמצומים. פשוט חוסר מזל.

 

עידן לא ישב רגל על רגל, ניצל את הזמן לשדרג את הידע המקצועי שלו, לעבוד על היחסים עם האישה ולהכין את הקרקע לקבלה לעבודה חדשה בין אם בתחום ההייטק או בתחום אחר במידה ולא ימצא עבודה בתחום שלו.

 

רק מה... עידן שילם יותר מדי מס על החודשים בה עבד ב -XTO ולכן מגיע לו החזר מס!

זוכרים שעידן שילם נתח יפה ממשכורתו במהלך 4 החודשים בהם עבד? ליתר דיוק כ-7000 שקלים מס כל חודש שזה רבע או 25% מהברוטו של המשכורת שקיבל. מדרגת מס לא נמוכה אך גם לא גבוהה במיוחד. סך הכול שילם עידן 28000 אלף שקלים מס הכנסה על 4 חודשי עבודה מלאים.

 

לעומת זאת בשאר חודשי השנה עידן לא הרוויח אפילו שקל אחד ועל כן היה אמור לשלם '0' כן אפס שקלים מס על חודשים אלה.

 

אך מה, רשות המס עושה את חישוב המס שהיא גובה מכל עובד על פי חישוב שנתי.

 

כלומר היא לוקחת את סך ההכנסות באותה שנה, מחלקת ב-12, כלומר שנים עשר חודשים ועל פי הסכום הממוצע שיצא מחליטה מה מדרגת המס בה נמצא אותו עובד ובהתאם גובה ממנו מס לפי מדרגת המס בה הוא נמצא בממוצע.

 

עידן שעבד ב-XTO, חברת ההייטק לפתרונות ענן בתחילת 2020 נמצא אז במדרגת מס גבוהה יחסית בחודשים בהם עבד ושילם מס בהתאם לשיעור המס הקבוע בחוק על אותה ההכנסה שקיבל באותה תקופה.

 

לאחר מכן ב-8 החודשים האחרים של 2020 עידן ישב ולא עבד. אותם 28000 אלף השקלים שהרוויח לחודש כפול 4 החודשים בהם עבד אמורים להיפרס עכשיו על כל השנה ולכן בפועל מדרגת המס שעידן היה צריך להיות מחויב על פיה נמוכה משמעותית מזאת עליה נגבה ממנו מס בתחילת השנה.

 

כך יוצא שלעידן מגיע החזר מס על אותה תקופה!

זוהי רק דוגמא אחת להחזר מס המגיע אפילו לעובד הייטק....

 

אך כמוהו יש אלפים, למשל צעירים שהשתחררו מצה"ל, בילו חצי שנה בחו"ל, חזרו לעבוד חצי שנה בארץ, אחר כך גרו על חשבון ההורים עוד 3 חודשים, יצאו לעבוד בחו"ל 7 חודשים, חזרו ארצה ועבדו עוד תקופה במקום עבודה אחר וכך התגלגלו להם בחיים בלי לדעת שייתכן ומגיע להם החזר מס מהמדינה ולא רק זאת אלא שהחזר המס ניתן רטרואקטיבית עד 6 שנים אחורה משנת המס הנוכחית!

 

יתרה מזאת, הכסף הנצבר משולם עבור מי שקצת משקיע וטורח להגיש את הבקשה להחזר מס וזוכה לאישור עם ריבית של כ-4% לשנה! זוהי ריבית מאוד משמעותית בשוק בו הריבית על הפלוס קרוב לאפס בבנק כבר כמה שנים טובות ותמשיך וכך זה יימשך לפחות בתקופה הקרובה.

 

איך יודעים אם מגיע לי החזר מס? בודקים!

עבדתם בהפסקות במהלך 6 השנים האחרונות? שיניתם את מקום העבודה, שכרכם השתנה, פוטרתם או התפטרתם? סיכוי רב שגם לכם מגיע החזר מס, לא תבדקו? בוודאי שכן!

 

חברת זכותך! בודקת עבורכם מול רשות המס את סטטוס המס שלכם, מבצעת עבורכם בדיקת זכאות להחזר מס ללא עלות וגובה עמלה מינימלית רק על הצלחה במקרה שבקשתכם אכן אושרה!

 

נשמע כמו עסקה הוגנת ומשתלמת לכל הדעות ובוודאי שכל מי שזכאי להחזר מס מהמדינה בגין כל סיבה שהיא עבור 6 השנים האחרונות, חייב לבצע זאת וטוב מוקדם מהמאוחר.

 

אלפי שקלים מחכים לאזרחים רבים במשרדי מס הכנסה

ולא רק מסיבות הקשורות להפסקת עבודה אלא גם מסיבות אחרות לגמרי כמו: החזר מס בגין אובדן כושר עבודה, החזר מס לשכירים, החזר מס לעצמאים, החזר מס בגין מחלה קשה, החזר מס על רווחי הון, החזרי מס למשפחות חד הוריות ועוד שורה ארוכה של קריטריונים וקטגוריות עבורן יכול להיות שמגיע לכם החזרי מס!

 

כל מה שנדרש מכם זה בדיקת זכאות פשוטה אך בעיקר רצינות והשקעה קטנה שיכולה להיות שווה לכם אלפי שקלים בין אם בשל החזר מס חד פעמי, הטבת מס כזאת או אחרת מכל סיבה שהיא, נקודות זיכוי מס עבור ילדים, מענקי מס על משיכת כספי קופת גמל ועוד כספים שהמדינה תשמח לתת לכם במידה ומגיע לכם כמובן.

 

למה לעשות את זה עם חברת "זכותך!"

אנו רוצים לאחל לכם שנה טובה והחזרי מס – זכותך!
אנו רוצים לאחל לכם שנה טובה והחזרי מס – זכותך! צילום: canva

 

מהסיבה הפשוטה: זאת המומחיות שלנו, זאת העבודה שלנו ואת כל הידע והניסיון הרב שיש לנו אנו רותמים לטובת אלפי לקוחות מרוצים שכבר נהנו מהחזרי מס בשווי מאות אלפי שקלים שהועברו ישירות לחשבונם בזכות חברת 'זכותך!'

 

באמצעותנו לא רק שתקבלו את הכסף יותר מהר אלא גם תשפרו בעשרות אחוזים את סיכוי ההצלחה שלכם לקבל אישור מלא על החזר המס כי החזר מס ממלאים אך ורק בצורה מקצועית ורצינית ורק כך דואגים שפקיד השומה אליו עוברת הבקשה, יאשר אותה ב-100%. בהצלחה!

 

 

 

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות