$
שווקי חו"ל

הקשר הישראלי של חברת הימורי הספורט אליה הצטרף מייקל ג'ורדן

הכדורסלן הגדול בכל הזמנים ישמש כיועץ מיוחד להנהלת DraftKings הנמצאת בבעלות המיליארדר הישראלי שלום מקנזי. שווי החברה עומד על 13 מיליארד דולר והיא פועלת בין השאר בתחום הפנטזי

מאיר אורבך ושירות כלכליסט 16:2602.09.20

חברת דרפטקינגס (DraftKings) קיבלה היום (ד') לשורותיה את הכדורסלן האגדי מייקל ג'ורדן כיועץ מיוחד לדירקטוריון.  בעקבות ההודעה מניית החברה קופצת ב-13% בנאסד"ק.

 

ג'ורדן, חבר היכל התהילה של ה-NBA שזכה שש פעמים בתואר MVP בגמר ה-NBA, ומשמש כיו"ר Hornets Sport & Entertainment, הסכים לקבל דיבידנדים של דרפטקינגס בתמורה לייעוץ אסטרטגי והנחיה לדירקטוריון החברה בנושאי יוזמות עסקיות של חברת טכנולוגיית הספורט והבידור שהונפקה בבורסה מוקדם יותר השנה.

 

"מייקל ג'ורדן הוא בין הדמויות החשובות ביותר בספורט ובתרבות, שהגדיר לנצח את דמותו של האתלט והיזם המודרני," כך אמר ג'ייסון רובינס, אחד ממייסדי דרפטקינגס ומנכ"ל החברה. "הידע והניסיון האסטרטגיים והעסקיים שמייקל מביא איתו לדירקטוריון שלנו לא יסולא בפז, ואני נרגש לצרף אותו לצוות שלנו".

 

החברה שאליה הצטרף ג'ורדן נמצאת בבעלות המיליארדר הישראלי שלום מקנזי. מקנזי אשר היה הבעלים של חברת המשחקים וההימורים SBTech שנרכשה על ידי דראפטקיג הפך להיות בעל המניות הגדול ביותר בחברת ההימורים שאליה הצטרף ג'ורדן. לחברת SBTech פעילות שיווק ומכירות בישראל. 

מייקל ג'ורדן מייקל ג'ורדן צילום: איי אף פי

 

כיועץ מיוחד, ג'ורדן יספק תכנים אסטרטגיים ויצירתיים לדירקטוריון החברה בנוגע לאסטרטגיות עסקיות, פיתוח מוצרים, שוויון וקהילתיות, פעילויות שיווק ויוזמות מפתח נוספות. על פי ההודעה ג'ורדן ייכנס לתפקידו מיידית.

 

שווי דרפטקינגס עומד על 13 מיליארד דולר והיא חברת בידור וספורט דיגיטליים וגיימינג שבסיסה בבוסטון. היא נוסדה ב-2012 ע"י ג'ייסון רובינס, מאט קאליש ופול ליברמן, והיא מפעילת הימורי הספורט המשולבת אנכית (vertically integrated) היחידה בארה"ב. היא מספקת ערוצי ספורט וטכנולוגיות הימורים, ופועלת בארה"ב ומחוצה לה. היא שותפת הפנטזי (fantasy partner) הרשמית של ה-NFL, MLB, ומפעילת גיימינג מורשית של ה-NBA וה-MLB.

x