מילון כלכליסט
רפי גמיש: "זיהינו את הצורך בכלי שמסייע לעסקים להתקדם לעידן הדיגיטלי"
רפי גמיש: "זיהינו את הצורך בכלי שמסייע לעסקים להתקדם לעידן הדיגיטלי"  
מקור: קבוצת שכ"ל ובנק לאומי
 

רפי גמיש: "בעקבות משבר הקורונה - קבוצת שכ"ל תנגיש הלוואות לשכירים ועצמאים"

משבר הקורונה הפך שכירים רבים למחוסרי עבודה, חלקם הפכו למובטלים וחלקם עדיין בחל"ת. לצד זאת, עצמאים רבים נותרו ללא אפשרות לשלם חובות ואת ההוצאות השוטפות של העסק. בעקבות כך, החליטו בקבוצת שכ"ל ליצור מודל הלוואות ייחודי לשכירים ולעצמאים, המותאם לזמן הקורונה. רפי גמיש, מייסד הקבוצה, הרחיב על המודל הייחודי

בשיתוף קרן שכ"ל 23.08.20

מאת: חיים גואטה 23/8/2020משבר הקורונה שפקד את ישראל והעולם בחודשים האחרונים הציב רבים במצב כלכלי מורכב: מאות אלפי שכירים הפכו בין לילה למובטלים, הוצאו לחל"ת או ששכרם נפגע משמעותית. במקביל, חוו (ועודם חווים) בעלי העסקים הקטנים והעצמאים תקופה קשה, בעיקר אלו שנאלצו לסגור את דלתותיהם באופן זמני או קבוע. למרבה האירוניה, דווקא מי שניזוקו כלכלית, וזקוקים לסיוע באופן הדחוף ביותר, לא זוכים לקבל אישור להלוואה מהבנקים (אשר צימצמו את החשיפה שלהם להלוואות בציבור הפרטי וגם במגזר העסקי).

 

על מנת לספק מענה לאלו שנשארו ללא פתרונות, בחרו בקבוצת שכ"ל, מהקבוצות המובילות בישראל בתחום הפיננסי, אשר השיקה את מיזם ההלוואות המרכזי לסטודנטים בישראל, לתרום מהידע והניסיון של הקבוצה כדי להנגיש הלוואות לאוכלוסיות אשר זקוקות להן יותר מתמיד – העצמאים והשכירים.

 

במקביל למודל ההלוואות הייחודי, השיקה קבוצת שכ"ל את "שכ"ל לעסקים", מתחם אונליין לעסקים קטנים ובינוניים, בשיתוף בנק לאומי, אשר מעניק לבעלות ולבעלי העסקים ידע, ייעוץ וכלים פרקטיים שמטרתם לסייע בצמיחת העסק. ישבנו לשיחה עם רפי גמיש, מייסד קבוצת שכ"ל, שהציג בפנינו את הפתרונות שמציעה קבוצת שכ"ל בתקופת הקורונה.

 

רפי גמיש: "קרוב למיליון מובטלים שהבנקים סגרו בפניהם את הדלת"
רפי גמיש: "קרוב למיליון מובטלים שהבנקים סגרו בפניהם את הדלת" צילום: שלומי יוסף

 

הלוואת לשכירים

"כיום במדינת ישראל יש קרוב למיליון מובטלים. לצד זאת, חלק מהאנשים שהוצאו לחל"ת, כבר הפכו למחוסרי עבודה. בעקבות המצב במשק רמת הסיכון של הלווים עלתה, והבנקים מסרבים להעניק הלוואות לאנשים שזקוקים להן כמו אוויר לנשימה", הסביר גמיש.

גמיש הוסיף: "משקי בית רבים בישראל נמצאים בגירעון כספי עמוק בכל חודש. יותר הוצאות, פחות הכנסות ובמקרים מסוימים ללא הכנסות כלל. אפילו אם אנשים יכולים לעמוד בתנאי ההלוואה, כמעט בלתי אפשרי לקבוע תור בבנק בגלל ההגבלות ועומס הבקשות - וכאן קבוצת שכ"ל נכנסת לתמונה".

 

בעקבות משבר הקורונה, השיקה קבוצת שכ"ל מודל חדש של הלוואות לשכירים כדי לאפשר לכל שכיר, ללא תלות בסטטוס התעסוקה הנוכחי שלו, - לקחת הלוואה בתהליך מקל מאוד, תוך התחשבות במצב. קבוצת שכ"ל מציעה ללקוחותיה הלוואה של עד 50,000 ₪ בריביות נמוכות משמעותית מהבנקים, שמתחילות בריבית פריים + 0.8% (מסתכם ב-2.4%, נכון להיום), בהליך דיגיטלי מלא.

"אנחנו מציעים לשכירים את ההלוואה הכי נוחה במשק, ואנו היחידים שסיפקו מענה הולם לתקופה בה נמצאים מאות אלפי אנשים בעקבות משבר הקורונה. ניתן לקחת הלוואה של עד 10,000 שקלים בריבית של 2.4% לשנה, אלו תנאים שלא קיימים בשום גוף בנקאי או חוץ בנקאי", אמר רפי גמיש.

 

הלוואת לעצמאים ועסקים קטנים

לא רק שכירים נקלעו למשבר בזמן הקורונה, אלא גם בעלי עסקים ועצמאים אשר הכנסתם נפגעה באופן חלקי, או בחלק מהמקרים נעצרה לחלוטין. גם בתחום זה יצרה קבוצת שכ"ל מודל, שמאפשר לעצמאים לקבל הלוואות אשר יסייעו לעסקים 'להרים את הראש מעל המים'.

 

ניתן לבחור בין שני מסלולים: במסלול הראשון מוצעות הלוואות נמוכות של עד כ-30,000 ₪, אותן ניתן לקבל באופן דומה להלוואות במסלול שכירים ובצורה דיגיטלית. במסלול השני, מלווה שכ"ל את הפונים בהליך לנטילת הלוואות בערבות מדינה בסכומים גדולים יותר, שיכולים להגיע למאות אלפי שקלים ואף מיליוני שקלים.

 

רפי גמיש: "אנחנו מלווים את העסקים והעצמאים בבקשה להלוואה בערבות מדינה"
רפי גמיש: "אנחנו מלווים את העסקים והעצמאים בבקשה להלוואה בערבות מדינה" צילום: שלומי יוסף

 

"קבוצת שכ"ל מנסה לעזור לעסקים ועצמאים במשק, ולצד ההלוואות שאנחנו מעניקים בסכומים יחסית קטנים יותר, באופן ממוחשב מבלי לצאת מהבית, יצרנו גם מסלול בו אנו מלווים את העסק להלוואה בערבות מדינה", הסביר גמיש.

 

"נכון להיום, יש מדיניות מאוד מקלה בנושא הזה, המדינה הגדילה את הערבויות מול הבנקים, מתוך הבנה שקריסה של עסקים ועצמאים תוביל למשבר כלכלי במשק. עם זאת, קיים תהליך שצריך לעבור הכולל פרוצדורות, כמו הכנת תוכנית עסקית ובניית תזרים מזומנים, ואנחנו מסייעים לעסק בהשלמת התנאים והגשת הבקשה".

 

מתחם ייעוץ '360' לעסקים קטנים

לצד הנגשת ההלוואות עבור שכירים ועצמאים, בחרו בקבוצת שכ"ל לנקוט ביוזמה חברתית נוספת והקימו את "שכ"ל לעסקים" - מתחם אונליין לעסקים , פרויקט משותף עם בנק לאומי. השירות במתחם הדיגיטלי זמין ללקוחות כל הבנקים, והוא מהווה מעין 'One Stop Shop' לבעלי עסקים קטנים ועצמאים. מתחם "שכ"ל לעסקים" מציע שירותים מגוונים לעסק, ביניהם בניית חנות אינטרנטית, בנייה של מערכת CRM, מיתוג העסק האישי, יצירה של קמפיינים דיגיטליים, יצירה של כרטיס ביקור דיגיטלי ועוד. מרבית השירותים האלה מוצעים בחינם לגמרי והם מסייעים לעסקים לעבור לעידן הדיגיטלי.

  

"אנחנו זיהינו את הצורך, במיוחד בתקופה ייחודית כמו זאת שאנו נמצאים בה, ליצור כלי שמסייע לעסקים, עם דגש על עסקים קטנים ועצמאים, לממש את הפוטנציאל שלהם. בנוסף,אנו מציעים סדנאות בנושאי ניהול מותג, חווית לקוח, ניהול משא ומתן ועוד, על מנת לאפשר לעסק להתקדם אל העתיד בבטחה", מספר רפי גמיש.

 

"פעילות קבוצת שכ"ל לקידום וחיזוק המשק הישראלי נמשכת כל העת ובמלוא המרץ. בכוונתנו להמשיך ולפתח את מגוון השירותים שמציעה קבוצת שכ"ל מתוך תחושת שליחות חברתית, וליצור כלים חדשים נוספים בעתיד. בחודשים האחרונים אנו מזהים היענות מדהימה למוצרי קבוצת שכ"ל ואני צופה עלייה נוספת בביקוש להם בזמן הקרוב", סיכם גמיש.

 

 

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות