$
שווקי חו"ל

קרן העושר של נורבגיה הפסידה 21 מיליארד דולר בחצי שנה

הקרן רשמה את ההפסדים בינואר-יוני 2020 - בעיקר בשל "תנודות חדות" בשוק; סמנכ"ל הקרן: "השנה התחילה בצורה אופטימית, אך הכל השתנה. עם זאת, הירידות החדות הוגבלו בזכות תגובה מוניטרית ופיננסית"

שירות כלכליסט 12:3218.08.20
קרן העושר של נורבגיה, הנחשבת לקרן ההון הריבונית הגדולה בעולם, דיווחה על החזר שלילי עבור ששת החודשים הראשונים של השנה, בעקבות "תנודות חדות" בשוק.

 

לפי הודעת הקרן, ההחזר עמד על מינוס 3.4% בחצי השנה הראשונה של 2020. פירוש הדבר הפסד של 188 מיליארד קרונה (21.3 מיליארד דולר). "בתקופה המדוברת היו תנודות חדות בשוקי המניות. השנה התחילה בצורה אופטימית, אך הכל השתנה כשהקורונה החלה להתפשט ברחבי העולם", מסר סמנכ"ל הקרן טרונד גרנדה. "עם זאת, הירידות החדות בשוקי המניות ברבעון הראשון הוגבלו בזכות תגובה מוניטרית ופיננסית".

 

 

 

  צילום: גטי אימג'ס

 

עוד ציין גרנדה כי על אף שנרשמה התאוששות מסוימת בשווקים ברבעון השני, "רמות אי הוודאות עדיין גבוהות". ההפסד מגיע לאחר שבשנה שעברה דיווחה הקרן על הכנסות שיא של 180 מיליארד דולר.

 

לקרן אחזקות של כ-9,200 חברות ברחבי העולם. שווי השוק הכולל של הקרן בסוף יוני עמד על 10.4 מיליארד קרונה, כש-69.6% מושקעים במניות, 27.6% באג"ח ו-2.8% בנדל"ן. לפי הודעת הקרן, ההחזר על השקעות המניות היה שלילי ועמד על מינוס 6.8% וההחזר על השקעות הנדל"ן עמד על מינוס 1.6%, זאת בעוד שההשקעות באג"ח הניבו החזר חיובי של 5.1%.

x