$
בורסת ת"א

המגיפה העבירה את סקייליין להפסד - ההכנסות צללו ב-85%

החברה העוסקת בעיקר במלונאות ונופש בקנדה ובארה"ב מסכמת את הרבעון השני עם הכנסות של 7 מיליון דולר קנדי בלבד והפסד של 7.3 מיליון דולר קנדי

חזי שטרנליכט 10:3716.08.20

חברת סקייליין העוסקת במלונאות - בעיקר בקנדה ובארה"ב - ספגה כמו כל הסקטור מכה חזקה מהמגיפה, והדברים באים לידי ביטוי בדוחות שהיא מפרסמת: החברה מסכמת את הרבעון השני קריסה של 85% בהכנסות ל-7 מיליון דולר קנדי בלבד (5.3 מיליון דולר ארה"ב). בהתאם לירידה בפעילות, הוצאות התפעול של החברה ירדו בשיעור חד גם כן של 68%.

 

בשורה התחתונה חתמה סקייליין את הרבעון השני עם הפסד של 7.3 מיליון דולר קנדי מול רווח של 3 מיליון דולר קנדי בתקופה המקבילה אשתקד. בסקייליין ציינו עם זאת כי מאז הרבעון השני נרשמה התאוששות וכל בתי המלון בארה"ב ואתרי הנופש בקנדה מציגים כיום שיפור יציב בשיעורי התפוסה ביחס לשיעורי התפוסה הנמוכים שנרשמו בחודש אפריל האחרון.

 

סקייליין קיבלה הערכות שווי בלתי תלויות ממעריכי שווי חיצוניים עבור 73% מבתי המלון בארה"ב ואתרי הנופש בקנדה, נכון לתום המחצית הראשונה  - זו שחקה והפחיתה את ההון העצמי של החברה ב-19.9 מיליון דולר קנדי, בניכוי מס. חברת הדירוג מידרוג אשררה דירוג של Baa1 (מקביל לדרגת BBB+ בסולם של S&P) לאגרות החוב שלה. עם זאת, אופק הדירוג נותר שלילי עקב חשש להשלכות נוספות ממשבר נגיף הקורונה. בסקייליין מציינים כי כל תשלומי הקרן והריבית השוטפים שלה בוצעו במועד ושהיא אינה מצויה בהפרה של אמות מידה פיננסיות.

 

בלייק לאיין, מנכ"ל סקייליין, ציין הבוקר עם פרסום הדו"חות כי המחצית הראשונה של השנה "הציבה אתגרים חסרי תקדים בפני הכלכלה העולמית, אשר השפיעו במישרין על נכסי החברה. עם זאת, סקייליין הצליחה להגדיל את עתודות המזומנים שלה במהלך תקופה זו וממשיכה להתמודד עם אירוע גלובלי חסר תקדים זה"

 

מניית סקיילין הנסחרת בת"א ירדה ב-54% מתחילת 2020. לחברה שתי סדרות אג"ח שנסחרות בבורסה סדרה א' בתשואה לפדיון של 8.4% וסדרה ב' בתשואה לפדיון של 13.1%.

 

בלייק לאיין, מנכ"ל סקייליין בלייק לאיין, מנכ"ל סקייליין

x