$
פרסום ושיווק

חברת הממתקים כרמית השלימה את רכישת יצרנית הגרנולה רפאל’ס

לפני שנה וחצי רכשה כרמית 60% מרפאל’ס עבור 620 אלף שקל. במסגרת ההסכם שנחתם עם בעלי רפאל'ס, רפאל ממבר, ניתנה לכרמית אופציה לרכוש את יתרת ה־40% בתוך חמש שנים לפי שווי של 1.5 מיליון שקל, או חמש פעמים ממוצע ה־EBITDA השנתי של השנתיים לפני הרכישה

נורית קדוש 07:5904.08.20

חברת הממתקים כרמית מעמיקה אחיזה בשוק המזון הבריא ומשלימה את רכישת חברת רפאל’ס בריא וטעים, יצרנית גרנולה וחטיפי דגנים, מידי המייסד רפאל ממבר. רכישת מלוא הבעלות על החברה המייצרת מוצרים בעלי תדמית בריאותית, תאפשר לכרמית להתפתח בהתאם למגמת הבריאות המתעצמת.

 

 

לפני שנה וחצי רכשה כרמית 60% מרפאל’ס תמורת 620 אלף שקל. במסגרת ההסכם, ניתנה לכרמית אופציה לרכוש את יתרת ה־40% בתוך חמש שנים לפי שווי של 1.5 מיליון שקל, או חמש פעמים ממוצע ה־EBITDA השנתי של השנתיים לפני הרכישה. כנגד העברת המניות, יהיה ממבר זכאי החל מינואר לתשלום שנתי של 15% מהרווח הנקי, בניכוי מס ובניכוי יתרת הפסד של רפאל’ס כפי שאלו יעלו מדו”חותיה הכספיים של רפאל’ס בכל שנה.

גרנולה רפאל’ס. תישאר חברה־בת גרנולה רפאל’ס. תישאר חברה־בת

 

החברה תהיה רשאית, החל משנת 2024, לשלם לממבר תמורה חד־פעמית שתחושב כשלוש פעמים 40% הממוצע השנתי של הרווח הנקי של רפאל’ס בשלוש השנים שהסתיימו לפני הרכישה.

 

חלק ניכר ממוצריה של כרמית קיבלו סימון אדום עם כניסת רפורמת סימון המזון המזיק בתחילת השנה. מכרמית נמסר כי החברה רואה ברפאל’ס כמותג עם פוטנציאל בשוקי מוצרי הבריאות. להערכת כרמית, רכישת רפאל’ס תאפשר לה למנף את פעילות המותג ולהרחיב את עסקי החברה.

 

בכוונת כרמית להפעיל את רפאל’ס כחברה־בת.

x