$
תעשייה ופיננסים

סירק דה סוליי הגיע לפשיטת רגל; בעלי המניות צפויים להזרים 300 מיליון דולר

הקרקס הקנדי שנאלץ לבטל את ההופעות ולפטר את העובדים בעקבות מגיפת הקורונה, הגיש בקשה להגנה מפני נושים לבית משפט בקוויבק; בעלי המניות, בהם קרן הפנסיה של קוויבק, מתחייבים בין השאר להשאיר את מטה החברה במונטריאול

שירות כלכליסט 22:1429.06.20

הקרקס הקנדי המפורסם סירק דה סוליי הגיש היום בקשה להגנה מפני נושים במסגרת הליך פשיטת רגל. הבקשה (המקבילה לצ'אפטר 11) הוגשה בבית משפט בקוויבק.

 

הקרקס ספג הפסדים כבדים בשל מגיפת הקורונה, שגרמה לביטול עשרות הופעות ברחבי העולם. הדיון בבקשה ייערך מחר ואם היא תיענה בחיוב יגיש הקרקס בקשה דומה בבית משפט בארה"ב.

 

"ב-36 השנים האחרונות, סירק דה סוליי היה ארגון רווחי ומצליח מאד. ואולם, עם הכנסות אפסיות מאז שהסגר הוביל לביטול כל המופעים שלנו, בשל מגיפת הקורונה, ההנהלה היתה חייבת לפעול להגנת עתידה של החברה", אמר היום מנכ"ל הקרקס דניאל לאמרה (Daniel Lamarre).

 

עם זאת סירק דה סוליי עדיין לא סייימה את דרכה - ההחברה נכנסת למהלך של שינוי מבני שיכלול הזרמה של 300 מיליון דולר ארה"ב מצד בעלי המניות הקיימים, בהובלת קרן הפנסיה של קוויבק (Caisse de dépôt et placement du Québec).

  

סירק דה סוליי סירק דה סוליי צילום: רויטרס

 

בעלי המניות מתחייבים בנוסף להותיר את מטה חברת הקרקס במונטריאול ולהעביר סכום מיוחד של 15 מיליון דולר שיוקדש לתמיכה ב-3,500 העובדים שפוטרו מהקרקס. בסירק דה סוליי ציינו כי בכוונתם להעסיק מחדש את רובם לאחר שתירשם התאוששות בפעילות.

 

זרוע ההשקעות של הממשל בקוויבק (Investissement Québec) תספק לקרן הפנסיה אשראי של 200 מיליון דולר ארה"ב על מנת לממן את הרכישה. העסקה הכוללת מחייבת את אישורו של בית המשפט הקנדי.

x