$
בורסת ת"א

לבקשת קאנומד של כפיר ומנור גינדי: ביהמ"ש הטיל עיקול על נכסי גבי מגנזי

קאנומד רכשה לפני שנתיים 12.5% ממניות אורן השקעות וקיבלה אופציה למכור אותן בחזרה למגנזי, כולל ערבות אישית שלו לתשלום. האופציה מומשה ע"י קאנומד לפני כחודש אבל מגנזי הודיע כי לא ישלם את התמורה, סכום של 15.5 מיליון שקל

גולן חזני 08:5929.06.20
בית המשפט המחוזי בתל אביב נענה לבקשת חברת הקנאביס קאנומד שבשליטת כפיר ומנור גינדי, והטיל עיקול זמני על סכום של עד 15.5 מיליון שקל על נכסים של גבי מגנזי ושל אורן השקעות שהיתה בשליטתו.

 

קאנומד רכשה לפני שנתיים - עוד לפני שעברה לשליטת האחים גינדי, 12.5% - ממניות אורן השקעות וקיבלה אופציה למכור אותן בחזרה למגנזי, כולל ערבות אישית של מגנזי לתשלום. האופציה מומשה ע"י קאנומד לפני כחודש אבל מגנזי הודיע כי לא ישלם את התמורה, סכום של 15.5 מיליון שקל.

 

קאנומד שמיוצגת בידי עו"ד גיא גיסית ויואל פרייליך פנתה לבית המשפט וביקשה עיקול על 26 נכסים של מגנזי ואורן השקעות. בית המשפט נענה והטיל צו עיקול זמני על הנכסים, שכללו בעיקר חשבונות בנק אבל גם שלושה רכבי מרצדס ואאודי, וכולל כספים שייוותרו מנכסים שחולטו ע"י המדינה למגנזי. המדינה מאשימה את מגנזי בתיאום מחירים בפרוייקטי בניה בשוהם ואישומים נוספים.

 

מימין: כפיר ומנור גינדי מימין: כפיר ומנור גינדי צילום: טל שחר

 

 

מחברת אורן השקעות נמסר בתגובה: "בתוך זמן קצר מהטלת העיקול שלא כדין, הבהיר ביהמ"ש שלא היה מקום לעיקול נכסי אורן השקעות וקבע דיון דחוף בנושא למחר. מדובר במחלוקת משפטית שלאורן השקעות אין בה כל חלק, לבד מהרצון של קאנומד לייצר מצג שווא לצרכים תקשורתיים בלבד".

 

מחברת מגנזי השקעות נמסר בתגובה: "קאנומד מתנהלת בחוסר תום לב ובניגוד מוחלט להסכמים. מגנזי השקעות לא תסתפק בביטול העיקול, ובכוונתה לתבוע מקאנומד ומבעלי השליטה לשאת באחריות להתנהלותם המופקרת ובנזקים שנגרמו לבעל השליטה ולמחזיקי האג"ח. 

כמי שייצג לאחרונה את אורן השקעות בעניין אחר, עו"ד גיא גיסין מתנהל בפרשה בניגוד עניינים חמור והוא יידרש לתת כך כך את הדין".

 

 את אורן השקעות ואת מגנזי השקעות מייצג עו"ד שי שמש.

x