$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

כישלון לנאמני אג"ח דלק: מועמדים אחרים נבחרו לקביעת מנגנון חלוקת הכספים

לכלכליסט נודע כי המועמד עודד שריג קיבל מעט קולות בהצבעה; איציק עידן ועומר סרבינסקי מחברת קליר סטרקצ'ר, שמשמשים כיועצים הכלכליים של הנציגות, קיבלו מעל ל-70% מהקולות והם יקבעו את המנגנון לחלוקה בין הסדרות הארוכות והקצרות של אגרות החוב, במסגרת הסדר חיזוק הבטחונות עם החברה

גולן חזני 16:1002.06.20
כישלון לנאמני האג"ח של קבוצת דלק בבחירת פוסק קביעת מנגנון החלוקה בין מחזיקי האג"ח הקצרות לבין הארוכות של החברה: לכלכליסט נודע כי עודד שריג, המועמד שבחרו שלושת נאמני הסדרות - הרמטיק, רזניק-פז-נבו ומשמרת, קיבל תמיכה מועטה בהצבעה אצל מחזיקי האג"ח של שבע הסדרות של דלק.

 

איציק עידן ועומר סרבינסקי מחברת קליר סטרקצ'ר, שמשמשים כיועצים הכלכליים של הנציגות, קיבלו מעל 70% מהקולות והם אלה שיקבעו את המנגנון לחלוקה בין הסדרות הארוכות והקצרות של אגרות החוב במסגרת הסדר חיזוק הבטחונות עם החברה.

 

 

עומר סרבינסקי עומר סרבינסקי

 

בשבוע שעבר כינסו הנאמנים אסיפה שבה הוצע להוסיף תוספת לשטר הנאמנות של האג"ח סעיף "מנגנון איזון" בין הסדרות, שיורה כיצד יחולקו בין הסדרות כספים שיגיעו למחזיקי האג"ח לאחר אירוע חדלות פירעון, וחלוקה כזו תתחשב בכספים שחולקו למחזיקים מרגע תיקון השטר ועד לחלוקה.

 

במילים אחרות, מחזיקי הסדרות הארוכות חרדים ממצב שבו תיכנס דלק לחדלות פרעון בעוד שנה למשל, ובינתיים לא הועמד החוב באירוע הנוכחי לפרעון מיידי. כמו כן, בשנה שעד לאירוע החדלות, תחלק החברה בינתיים פרעונות למחזיקי הסדרות הקצרות. מחזיקי הסדרות הארוכות דורשים מנגנון שיאפשר להם פיצוי במקרה כזה.

 

הנאמנים הציעו שמנגנון האיזון ייקבע ע"י פוסק – שהחלטתו לא תהיה נתונה לערעור, ועל כן נבחר שריג כמועמד. לבחירתו של שריג קמה התנגדות מקרב מחזיקים שונים שדרשו להעמיד את עידן וסרבינסקי כמועמדים נוספים. ובהצבעה שנערכה אכן נבחרו השניים.

x