$
בורסת ת"א

מה נשאר מאורתם סהר: חנן מור רוכש אותה ב-1.75 מיליון שקל

חברת היזמות והביצוע הוצעה למכירה על ידי בית המשפט בחודש פברואר השנה עקב חדלות פירעון של החברה. הסכם הרכישה לא כולל פרויקטים בביצוע ולא מחייב את מור בתשלום חובות עבר

דותן לוי 12:1707.05.20

חברת היזמות והביצוע חנן מור תרכוש את חברת "אורתם סהר הנדסה", כך הודיעה היום (ה') החברה בדיווח לרשות לניירות ערך. הסכם הרכישה אושר על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב , בראשותו של נשיא בית המשפט השופט איתן אורנשטיין. בית המשפט החליט כי מקרב חמשת המציעים שנותרו בישורת האחרונה, נבחרה קבוצת MORE שהציעה סכום של 1.75 מיליון שקל. ההחלטה התקבלה בהליך משא ומתן מורכב שהחל בפברואר והופסק מספר פעמים בשל תנאי הסגר והתפשטות מגפת הקורונה.

 

 

לדברי היזם חנן מור, הרכישה נועדה לאפשר לחברה להגדיל את יכולת הביצוע שלה ותשמש את החברה רק לפרויקטים שביוזמתה. למור יש חברת ביצוע נוספת, כך ששתי החברות יחלשו יחד על כלל הפרויקטים שיוזמת הקבוצה. מאחר שבית המשפט כבר שחרר את כל עובדי החברה, הרכישה כוללת את הסיווג מסוג ג-5 שנחשב לגבוה ביותר בענף הבנייה, ולפי מור בכוונתם לבחון קליטה של חלק מעובדי החברה.

 

מה דעתך על מניית חנן מור:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

החברות מקבוצת אורתם עברו טלטלה כבר לפני כשלוש שנים לאחר שנרכשו על ידי האחים יעקובי במסגרת הליך כינוס אשר החל בעקבות קריסתן הכלכלית. בדוח של הנאמנים הזמניים עו"ד שאול ברגרזון ורו"ח יזהר קנה שהוגש לבית המשפט, נכתב כי בעלי השליטה החדשים לא הצליחו לייצב את קבוצת החברות, התקשו לקבל אשראי מהבנקים עבור מימוש פרויקטים חדשים, ונותרו עם חובות גדולים. על כן פנו לבית המשפט בבקשה להקפאת הליכים. עוד נכתב בדו"ח, כי הון החברה התכווץ מאז 2017 בעוד הפסדי החברה גדלו.

 

חנן מור חנן מור צילום כלכליסט

 

 

כאמור, מור קנה את החברה ללא התחייבויות, ורכישה אחרת של החברה השנייה בקבוצה בוצעה בחודש פברואר אז רכש רמי שבירו את חברת מליבו בנייה בתמורה ל-11 מיליון שקל. ההבדל בסכומים נובע מכך שלמליבו בנייה היו עדיין פרויקטים פעילים.

 

קבוצת מור יוזמת, מקימה ומשווקת למעלה מ-3,000 יחידות דיור בישראל, הן בשוק החופשי ובשנה האחרונה גם עבור מיזמי מחיר למשתכן. לחברה ארבעה פרויקטים גדולים של מחיר למשתכן במודיעין 'מורשת', ראשל"צ 'נרקיסים', 'אור ים' וחיפה 'מורדות מערביים'. כיום החברה מבצעת את הפרויקטים שביוזמתה על ידי חברת הביצוע שלה - MORE. בנייה.

x