$
פרסום ושיווק

מצב קורונה: אמזון ביטלה את משלוח החינם לישראל

החל מהבוקר לא ניתן להזמין מוצרים לארץ מאמזון ארה"ב במשלוח עד הבית בחינם בשל התפשטות הקורונה. אמזון החלה להציע משלוח חינם לישראל בנובמבר 2019 - בקנייה מעל 49 דולר של מוצרים נבחרים. כמו כן, חלק גדול של המוצרים נחסם למשלוח לישראל

מירב קריסטל 12:1221.03.20

בגלל הקורונה - אין יותר משלוח חינם מאמזון ארה"ב לישראל: אמזון ביטלה הבוקר (שבת) לישראלים את המשלוח החינמי עד הבית בקנייה מעל 49 דולר.

 

 

 

מדובר במכה קשה לדואר ישראל ולחברות שילוח נוספות שעובדות עם אמזון וגם לצרכנים ישראלים רבים שהחלו לקנות באופן קבוע באתר.

 

החברה החלה להציע משלוח חינם לארץ מנובמבר 2019, במה שנראה בתחילה כמבצע, אך התברר כהטבה קבועה. המשלוח עד הבית ללא עלות היה תקף לגבי מוצרים רבים, אך לא לגבי כל מה שנמכר באמזון ארה"ב. הוא הביא לעלייה תלולה בקניות של ישראלים דרך האתר. בנוסף, נראה שחלק גדול מהמוצרים כבר לא נשלח לישראל. תופעה דומה גם באמזון בריטניה, שם לא היה משלוח חינם לישראל, אבל מוצרים רבים שנשלחו לארץ כעת נחסמו למשלוח.

 

למרות שהכיתוב "המוצר זכאי למשלוח חינם בקנייה מעל 49 דולר" נעלם מכל המוצרים הרלוונטיים, העמוד שמודיע על משלוח חינם לישראל עדיין מופיע באתר וייתכן שמדובר בבאג.

 

 

 צילום: שאטרסטוק

 

בני בוחניק מומחה קניות אונליין שעובד מול אמזון ומקבל עמלה על קידום מכירות דרך האתר חושב ש"הלחץ של חוסר בסחורות במדינות ובעיות לוגיסטיות ומשלוחים, קפיצה משמעותית בעלויות המשלוחים האוויריים בעולם, כמו גם רגולציות מקומיות במספר מדינות, למשל הוראה שאסור למכור מחוץ למדינה מוצרים חיוניים, גורם לאמזון להתחיל לשמור בכל מדינה את הסחורה לאותה מדינה את הסחורה - וההשלכות הן שלאט לאט, מספר המוצרים הנשלחים יורד ובנוסף המשלוח חינם בוטל".

 

יניב פורת, שמנהל את קבוצת הקניות בפייסבוק Alibuy ועובד מול אמזון, ורעות לוונברג, מנהלת קבוצת הפייסבוק רעות תקני לי, מציינים שאמזון הפסיקה כעת לשלוח לארץ: סט צלחות קורנינג, כרטיסי זיכרון סנדיסק, משחות שיניים קרסט וקולגייט, אוזניות גיימינג, סכיני גילוח ג'לט, פאזלים, אוזניות לשחיה של סוני וסוללות של אנלופ. אלה מוצרים שנשלחו לארץ שנים בעלות משלוח ומאז נובמבר: ללא עלות משלוח וכעת הופסק המשלוח שלהם לחלוטין. מדובר כאמור במספר גדול מאוד של מוצרים וקטגוריות.

 

לאחרונה ישראלים הזמינו מוצרי צריכה באמזון בכמויות שלא נראו קודם לכן, בגלל התפרצות הקורונה וגם בשל מחירים נוחים. בין היתר מגבוני חיטוי, סבונים, משחות שיניים, דאודורנטים ומוצרים לניקוי הבית. חלקם עדיין נשלחים לארץ אך כרגע - יש להם עלות משלוח. חלק מהמוצרים עדיין משתלם לקנות מאמזון גם כשהמשלוח בתשלום, שכן מחיריהם בארץ גבוהים יותר, או שאינם נמכרים בארץ. יחד עם זאת, הסרת אופציית המשלוח החינמי הופכת את הקנייה באמזון לפחות משתלמת וקלה ויותר מאתגרת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x