$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

ליימן שליסל רכשה 50% מחברת "מעיין נציגויות" בכ-20 מיליון שקל

יבואנית הממתקים הגדולים בישראל נכנסת לתחום סיטונאות הממתקים. "מעיין נציגויות" מבית שמש היא סיטונאית מזון גדולה בישראל, המתמחה בממתקים ובהפצתם לפיצוציות קיוסקים

נווית זומר 17:0615.03.20

ליימן שליסל, יבואנית הממתקים הגדולים בישראל ויבואנית בלעדית של המותגים לואקר, מנטוס, מרסי, הרשי ועוד, מתרחבת בתחום המזון ולראשונה נכנסת לתחום סיטונאות הממתקים.

 

לכלכליסט נודע כי ליימן רכשה 50% מ"מעיין נציגויות", סיטונאית מזון גדולה בישראל, מבית שמש, המתמחה בממתקים ובהפצתם לפיצוציות קיוסקים וכו', בבעלות פרטית של ג'קי וגילי לוי. שווי העסקה נאמד בכ-20 מיליון שקל.

 

זו כניסה ראשונה של ליימן שליסל לתחום סיטונאות מזון. לליימן קשר עסקי ממושך עם הנרכשת שמשמשת כמפיצה של מותגי ליימן לנקודות מכירה כמו תחנות דלק, פיצוציות קיוסקים וכו'.

 

מוני ליימן, מנכ"ל משותף ומבעלי השליטה: "רכישת 'מעיין נציגויות' מהווה נדבך משמעותי במימוש אסטרטגית ההתרחבות שלנו. מדובר בסיטונאית מזון גדולה ויציבה בישראל. בין השיקולים המרכזיים שהובילו אותנו לרכישה, בלטה העובדה שמדובר בסיטונאית ממתקים גדולה, אשר הוכיחה במהלך השנים יכולות עסקיות מרשימות תוך שמירה על ערכים עסקיים, ויושרה ללא רבב".  

שוקולד מריר חברת ליימן שליסל שוקולד מריר חברת ליימן שליסל

 

 

ליימן שליסל, שפועלת בשוק הממתקים כבר 80 שנה היא אחת מ-10 יבואניות המזון הגדולות בישראל, ורכישת פעילות מעיין מהווה עבורה מנוע צמיחה נוסף.

 

זאת לא הרכישה היחידה שעשתה ליימן בשנה האחרונה: ב-2019 השלימה החברה מהלך אסטרטגי נוסף כשהודיעה על רכישת מחצית מחברת תעשיית המזון הבריא, "טעמי הגליל", חברה המתמחה במוצרי בריאות מבוססי פירות כמו סילאן, ריבות מיצי פירות וכו' והיא משמשת גם כיצרנית מותג פרטי לרשתות מזון. העסקה בוצעה לפי שווי של 20 מיליון שקל, מהלך שהפך את ליימן שליסל גם ליצרנית מוצרי מזון.

 

ג'קי וגילי לוי, מנכ"לים ובעלים של "מעיין נציגויות": "ענף הממתקים והמזון בישראל ובעולם חווה בשנים האחרונות מהמורות ושינויים המשפיעים על הרגלי הצריכה של הצרכנים בישראל ובאופן ברור גם על חנויות השוק הפרטי. החבירה לליימן שליסל תסייע לחוסן שלנו ותאפשר לנו להמשיך לפעול בקרב השוק הפרטי, המכולות והקיוסקים, שמהווים נדבך חשוב בסחר בישראל".

x