$
שווקי חו"ל

עסקת השנה? טיסנקרופ מוכרת את חטיבת המעליות שלה ב-17.2 מיליארד יורו

ענקית התעשייה הגרמנית מסרה אתמול על נכונותה למכור את החטיבה לקונסורציום משותף של כמה חברות - Advent, Cinven, וקרן RAG; העסקה צפויה להיסגר ברבעון השני, וטיסנקרופ תשקיע 1.25 מיליארד יורו כדי להחזיק בנתח של 7.3% מהחטיבה

שירות כלכליסט 13:0128.02.20

חברת טיסנקרופ הגרמנית הודיעה אתמול (ה') שהסכימה למכור את חטיבת המעליות שלה לקונסורציום של חברות Advent, Cinven, וקרן RAG הגרמנית, תמורת 17.2 מיליארד יורו, במה שעשויה להיות עסקת הרכישה הגדולה בעולם השנה.

 

 

 

הקבוצה הרוכשת גברה על קונסורציום שהתחרה בה על הרכישה, שהורכב מקבוצת בלאקסטון, קבוצת קרלייל, וחברת ניהול השקעות הפנסיה של קנדה, שלדברי מקורות הגישה הצעה נמוכה יותר. העסקה, שעשויה להיות הרכישה הגדולה ביותר באירופה מאז 2007, מעניקה לחטיבה שווי הגבוה פי 18 מגובה הכנסות הליבה שלה, כך אמר אדם המקורב למגעים. היא צפויה להיסגר ברבעון השני של השנה.

 

מטה טיסנקרופ מטה טיסנקרופ צילום: אי פי איי

 

המחיר הסופי עלה גם על ההערכות האופטימיות ביותר, והוא דומה להצעה שהוגשה מוקדם יותר ע"י חברת Kone הפינית, אשר פרשה מהמירוץ בתחילת החודש משיקולים הנוגעים להגבלים עסקיים.

 

טיסנקרופ מסרה שתשקיע כ-1.25 מיליארד יורו בחטיבה לאחר שתימכר, תמורת נתח של  7.3% ממניותיה.

 

"עם המכירה, אנו סוללים את הדרך להצלחתה של טיסנקרופ. לא רק שאנחנו מוכרים את החטיבה במחיר מצוין, נוכל גם להשלים את העסקה במהירות", כך אמרה מנכ"לית החברה, מרטינה מרץ.

 

 בעקבות העסקה, טיסנקרופ מצפה להעלאת דירוג האשראי שלה, שעומד כרגע על "זבל", ע"י סוכנויות דירוג האשראי.

 

מניות החברה שנסחרות בבורסת פרנקפורט רשמו עלייה של 4.8% בעקבות החדשות, ואנליסטים של ג'פרי'ס אמרו שמחיר המכירה הוא מרשים.

x