$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

פרישה משמעותית בלאומי ארה"ב: אחד משיאני השכר בקבוצה עוזב

שון מגאן, מנהל הבנקאות הראשי בלאומי ארה"ב עוזב את תפקידו; מגאן הצטרף לבנק ב-2015 מתפקיד בכיר בסיטי בנק, הוא נהנה ב-2018 מעלות שכר של 5.1 מיליון שקל - השני בגובהו בקבוצה; לא ברור מה יעלה בגורל תוכניות ההנפקה של השלוחה האמריקאית

רחלי בינדמן 12:5020.01.20

עזיבה משמעותית בלאומי ארה"ב: שון מגאן, מנהל הבנקאות הראשי של הבנק (Chief Banking Officer), עוזב את תפקידו. 

מדובר באחד משיאני השכר של הבנק - ב-2018 נהנה מגאן מחבילת שכר בעלות של 5.1 מיליון שקל, השכר השני בגובהו בקבוצת לאומי אחרי מנכ"ל לאומי ארה"ב אבנר מנדלסון. מגאן הצטרף ללאומי ארה"ב ב-2015 מתפקיד בכיר בסיטי בנק והיה מספר שתיים בבנק אחרי מנדלסון.

 

סניף בנק לאומי בדימונה סניף בנק לאומי בדימונה צילום: חיים הורנשטיין

 

 

לאומי ארה"ב ניצב כעת בצומת החלטה משמעותי, כשעליו לקבל בתקופה הקרובה החלטה אם לצאת להנפקה בבורסה האמריקאית.

 

את התוכנית להנפקה חשף כלכליסט לפני שנה, כשמנדלסון הגיע לארץ לביקור פרטי שבמהלכו שוחח על תוכנית ההנפקה עם מנכ"לית הבנק לשעבר רקפת רוסק עמינח.

 

אלא שההנפקה הייתה אמורה לצאת לדרך כבר ב-2019 ואילו התוכניות הללו מתעכבות, כך שלא ברור אם ההנפקה תצא לפועל לבסוף.

 

השווי עליו דיברו אשתקד עמד על יותר ממיליארד דולר לאחר שבינואר הקודם השלים הבנק מכירה של 15% מלאומי ארה"ב לשני משקיעים אסטרטגיים – קרנות ההשקעה אנדיקוט גרופ ואמ.אס.די קפיטל שמנהלת את נכסי המיליארדר האמריקאי מיקי דל, מייסד חברת המחשבים דל. העסקה נעשתה אז לפי שווי של 933 מיליון דולר לבנק, פרמיה של 20% מעל ההון העצמי של הבנק באותה עת.

 

כעת על רקע חילופי התפקידים בהנהלת לאומי ומינוי חנן פרידמן לתפקיד המנכ"ל במקום רוסק עמינח לא ברור עדיין אם ההנפקה תצא לפועל.

x