$
תעשייה ופיננסים

דיסני משנה את השם של אולפני פוקס המאה ה-20

שנה לאחר שענקית המדיה רכשה תמורת 71 מיליארד דולר את האולפנים האיקונים ונכסים נוספים של פוקס, היא החליטה להשמיט את השם פוקס משמם של האולפנים ולקרוא להם רק אולפני המאה ה-20

שירות כלכליסט 17:0818.01.20

פוקס המאה ה-20 הוא שם איקוני בהוליווד, שהופיע על סרטים כמו "צלילי המוזיקה", "מלחמת הכוכבים", ועוד סרטים חשובים ב-85 השנים האחרונות. אך 2020 היא שנתו האחרונה של המותג. דיסני החליטה להוריד את השם "פוקס" ממותג פוקס המאה ה-20 שלה, ולקרוא לאולפנים האיקונים מעתה רק 20th Century Studios (אולפני המאה ה-20). חברת ההפקות האמנותיות שלה, פוקס סרצ'לייט, תיקרא מעתה סרצ'לייט פיקצ'רס.  

 

דיסני רכשה אשתקד את האולפנים ונכסים נוספים של פוקס תמורת 71 מיליארד דולר. הלוגו, השם והעיצוב האיקוניים יישארו כעת אותו הדבר, רק ללא המילה פוקס. המיתוג המחודש יופיע בפעם הראשונה בסרט של סרצ'לייט Downhill - דרמה קומית בכיכובם של וויל פרל וג'וליה לואיס-דרייפוס, שתגיע לבתי הקולנוע ב-14 בפברואר. The Call of the Wind, סרט הרפתקאות בכיכובו של הריסון פורד, יהיה הסרט הראשון שיישא את השם 20th Century Studios, כאשר יגיע לבתי הקולנוע ב-21 בפברואר.

 

אולפני פוקס המאה ה-20 אולפני פוקס המאה ה-20 צילום: youtube

 

שינוי השם הגיוני לאור העובדה שהנכסים שנותרו בידי פוקס, כמו פוקס אנטרטיינמנט, פוקס ספורטס, ופוקס ניוז, הם חלק מתאגיד פוקס שאין לו שום קשר לדיסני.

 

עם זאת, שינוי השם עדיין מהווה סופה של תקופה בהוליווד. "לשם 'פוקס המאה ה-20' יש שורשים עמוקים בתחום הקולנוע, כך שזוהי פרידה מחלק קטן מההיסטוריה של הוליווד", אמר לאונרד מלטין, מבקר והיסטוריון קולנוע, ל-CNN. "זהו אחד מעמודי התווך של חווית ההליכה לקולנוע. אפילו מי שאינו חובב סרטים מכיר את הלוגו הזה, את השם ואת אות הפתיחה המוזיקלי, שהוא אחד המפורסמים ביותר בעולם".

 

פוקס המאה ה-20 נוצרה ב-1935 כאשר חברות 20th Century Pictures ו-Fox Films התאחדו.

x