מילון כלכליסט
 גיא רג'ואן שותף מייסד בחברת רילקו השקעות נדל"ן
גיא רג'ואן שותף מייסד בחברת רילקו השקעות נדל"ן 
קרדיט: יח"צ
 

גיא רג'ואן: "המיזם החדש של רילקו נדל"ן ליד קליבלנד מציע השקעה רווחית וחכמה"

בין כל תכונותיה המיוחדות של קליבלנד (הידעתם שהיא עיר תאומה לבית שאן?), העיר והאיזור מהווים הזדמנות נפלאה למשקיע הישראלי לקבל תשואה יפה בביטחון גבוה. גיא רג'ואן מרילקו נדל"ן יסביר לכם כיצד

בשיתוף רילקו השקעות נדל"ן 09.12.19

מאת דני סביצ'השוק הנדל"ן האמריקאי נמצא בעלייה בשנים האחרונות, מה שמושך ישראלים הרפתקניים להשקיע בפרויקטים של ייזום בנייה בארה"ב. עם זאת, כפי שהמשבר הגדול של 2008 לימד אותנו, לא לעולם חוסן, והשקעה תמיד צריכה להיעשות בתהליך מחושב של ניהול סיכונים. בסופו של דבר, המשקיע הישראלי שאין לו כסף לרכוש דירה בישראל, פעמים רבות ישקיע חלק ניכר מן החסכונות שלו בהשקעה בנדל"ן בארה"ב, ולכן הביטחון של המשקיע הוא הקריטריון החשוב ביותר בבחירת הנכס להשקעה.

 

גיא רג'ואן, שותף מייסד בחברת ההשקעות המצליחה רילקו השקעות נדל"ן, מציע למשקיעים פרויקט חדש ומסקרן אשר נמצא בימים אלו בתהליכי גיוס. הייחודיות של הפרויקט, נמצאת באטרקטיביות של העסקה וברמת הביטחון הגבוהה אותה מקבל המשקיע.

 

גיא רג'ואן: "רילקו היא חברה מנוסה לאיתור נכסים להשקעה בארה"ב. אנחנו מגייסים שותפים להשקעה בפרויקט סופר אטרקטיבי של מרכז בריאות רב תחומי, מבנה משרדים המשמש רופאים ומרפאות באיזור. הפרויקט ממוקם בעיר ביצ'ווד, באיזור של קליבלנד, אוהיו. זה איזור שאנחנו שולטים בו ומכירים אותו טוב, ונמצא בהתפתחות חזקה מאד, והביקוש לנדל"ן שם מאד יציב".

 

 

"אמינות היא מילת המפתח" גיא רגו'אן, שותף ברילקו נדל"ן.
"אמינות היא מילת המפתח" גיא רגו'אן, שותף ברילקו נדל"ן. קרדיט: יח"צ

 

מה מאפיין את הפרויקטים של רילקו?

גיא רג'ואן: "אנחנו ברילקו לא מחפשים לקוחות למכור להם נכסים ולגבות עמלות. בכל פרויקט של רילקו, החברה משקיעה בעצמה מן ההון העצמי של החברה. כלומר, אנחנו מחפשים שותפים שישקיעו איתנו ביחד בפרויקט. אנחנו מאתרים את הנכס, בוחנים את הסיכונים והסיכויים, ואחרי שאנחנו מחליטים שההשקעה היא רווחית בסיכויים גבוהים, אנחנו מאתרים שותפים שישקיעו איתנו ביחד בנכס. כוח המיקוח שלנו כקבוצה, מאפשר לנו לרכוש את הנכס מתחת למחירי השוק הקיימים".

 

העיקר הבריאות

בימים אלו, מגייסת רילקו נדל"ן שותפים להשקעה במבנה המשמש כמרכז בריאות בתקינה פדראלית (Federally qualified health center). מדובר בעצם במבנה משרדים המשמש רופאים ומרפאות באיזור. הפרויקט ממוקם בעיר ביצ'ווד, שהיא חלק ממטרופולין קליבלנד, והמבנה משמש את כלל תושבי מחוז קויאהוגה, המחוז שקליבלנד היא עיר הבירה שלו.

 

גיא, מה היתרונות של הפרויקט בביצ'ווד אוהיו?

גיא רג'ואן: "בדומה לכל הפרויקטים שבהם רילקו מתמקדת, המבנה כבר בנוי ומאוכלס. כיום המבנה מושכר בתפוסה של מאה אחוזים, במה שאנחנו מכנים "שוכרי עוגן". הכוונה היא שהשוכרים במבנה הם איכותיים ויציבים (רופאים וחברות רפואה שונות), אשר קשורים למקום בהסכמי שכירות ארוכי טווח. בעצם כל העיקרון הוא לקנות את המבנה כולו במחיר אטרקטיבי, כלומר בעשרה אחוזים פחות ממחיר השוק (על ידי קנייה ללא דמי תיווך ועל ידי גיוס הון ראשוני מזומן גדול על ידי גיוס שותפים), ליהנות מהתשואה החודשית שמתקבלת מהשכרת הנכס (כאמור, הנכס מושכר ברובו לשנים קדימה), ולקראת סוף הפרוייקט, למכור את המבנה כולו ברווח ולהרוויח גם אפסייד יפה".

 

"משמש את תושבי מחוז קויאהוגה". המרכז בביצ'ווד אוהיו, אליו מגייסת רילקו משקיעים.
"משמש את תושבי מחוז קויאהוגה". המרכז בביצ'ווד אוהיו, אליו מגייסת רילקו משקיעים. קרדיט: יח"צ

 

 

מה אתה יכול לספר על האיזור?

גיא רג'ואן: "תראה, אני יכול לדבר על קליבלנד כל היום, זו עיר פשוט נפלאה. קליבלנד היא עיר מרכזית, אחד מן המטרופולינים הגדולים בארה"ב. אחד היתרונות של השקעה באיזור הוא התנופה העסקית הגדולה של האיזור: יש במטרופולין קליבלנד קרוב למאתיים חברות תוכנה, והאיזור מתפתח לחממה של חדשנות וטכנולוגיה. הנתון הזה הוא הגורם להמשך הביקושים לשכירות באיזור והמשך הגדילה של העיר. מלבד זאת, יש שם גם את המפעל של חברת הצמיגים הכי גדולה בעולם, צמיגי Goodyear והמון תעשייה ומפעלים נוספים.

 

בנוסף, יש שם את אוניברסיטת קייס וסטרן ריזרב, שהיא אוניברסיטה עילית בארה"ב, חלק מה-AAU, שהוא ארגון העילית של האוניברסיטות האמריקאיות, כמו הרווארד, ייל, פרינסטון וכדומה. בקליבלנד גם יש תרבות ספורט אדירה, והיא אחת הערים הבודדות שיש לה קבוצה בשלוש הליגות הבכירות של הפוטבול, בייסבול וה-NBA."

 

אמינות ומקצועיות - מפתחות ההצלחה

רילקו נדל"ן היא חברה מובילה באיתור, גיוס וניהול השקעות בארה"ב, עם פרויקטים בגיוס של קרוב לתשעים מיליון דולרים במצטבר. המיזם בביצ'ווד אוהיו, הינו אחד משרשרת של מיזמים באיזור קליבלנד אליהם גייסה רילקו שותפים להשקעה.

 

גיא רג'ואן: "בוא נדבר תכל'ס. מחירי הנדל"ן בארץ פשוט לא הגיוניים ולא כדאיים. לא למגורים ולא להשקעה. לכן פונים אלינו גם מאוכזבי דיור שהבינו שלא יכולים לקנות דירה, אבל גם משקיעים שמעדיפים להשקיע בארה"ב ולא בישראל, שהרי הפוטנציאל לצמיחה בנדל"ן בארה"ב גבוהה הרבה יותר. הכוח שלנו כקבוצה של משקיעים שמצליחים לגייס סכום ראשוני גבוה, בשילוב עם היכולת שלנו לאתר את הנכס הנכון, הוא המפתח להצלחת הפרויקטים של רילקו.

 

בנוסף, אנחנו ברילקו משקפים את העסקה ללקוחות שלנו, אנחנו מראים להם איך הכסף שלהם מושקע ומה הוא עשה בכל שלב בפרויקט. כל המיזמים שלנו נעשים כמובן, בליווי של משרד עורכי דין גדול בתחום. העובדה החשובה ביותר היא שרילקו משקיעה בעצמה בפרויקטים, היא הראיה לכך שאנחנו מאמינים בפרויקט בעצמנו, ומוכנים להשקיע את כספינו כי אנחנו יודעים שמדובר בהזדמנות מעולה".

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות