מילון כלכליסט

מכללת האקריו 
צילום: מוטי נחום
 

מהם 6 הדברים שהופכים את האקריו למרכז ההכשרה להייטק המוביל בישראל?

האקריו הפכה לאחת מהשחקניות הבולטות בתחום לימודי ההייטק. HackerU שינתה את כללי המשחק עבור מי שרוצה להצליח ולהיכנס להייטק

בשיתוף מכללת 'האקריו' 02.10.19

אמנם מדובר באחת הזירות התחרותיות ביותר בשנים האחרונות, אבל איכשהו האקריו הצליחה להתברג לראש תחום לימודי ההייטק. עם ניסיון של כ-20 שנה בתחום, 3 קמפוסים במקומות מרכזיים בארץ (ועוד אחד בדרך), 13 מסלולי לימוד במקצועות שונים ואלפי סטודנטים בכל שנה, HackerU הפכה לשחקן ראשי בתחום לימודי ההייטק בישראל.מה הופך אותה למובילה בתחומה? מה גורם לאלפי סטודנטים בכל שנה להירשם לקורסים שלה? ואיך היא גדלה בקצב כל כך מהיר? ביקרתי בקמפוס, דיברתי עם סטודנטים והנה כמה מהסיבות המרכזיות להצלחה המסחררת של האקריו:

 

1. מגוון קורסים עם שעות נוחות וגמישות

ההייטק הוא כבר מזמן לא רק מקצועות פיתוח ותכנות. ההתפתחות הטכנולוגית יצרה ביקושים גדולים למשרות בתחומים שונים. למשל, אחד מהתחומים שנכנסו חזק להייטק הוא התחום היצירתי קריאייטיבי. בתחום הזה, ניתן למצוא מקצועות כמו שיווק על כל הכשרותיו, עיצוב גרפי עם התמחות ב-UX, אנימציה בתלת ממד ואפילו תכנות משחקי מחשב.

 

כמו כן, העלייה החדה בפריצות הסייבר בארץ ובעולם העלו את הצורך במקצועות אבטחת המידע כמו סייבר וניהול רשתות. וכמובן, גם בתחום התכנות והפיתוח התפתחו להם מקצועות חדשים כמו בניית אתרים או פיתוח אפליקציות, תכנות .NET, ניהול שרתי Linux ועוד.

 

ב- HackerU ישנם 13 קורסים בתחום ההייטק, שנותנים הזדמנות לכל אחד למצוא תחום שהוא יכול להתחבר אליו. הקורסים קצרים וממצים בדיוק את הדרישה בשוק העבודה. בנוסף, על מנת לאפשר לסטודנטים ללמוד תוך כדי שהם משמרים את חייהם האישיים, שעות הלימודים מאוד גמישות. הסטודנטים יכולים לבחור בין מסלולי בוקר לערב בשעות נוחות כך שיוכלו לשלב עיסוקים אחרים בחיי היומיום שלהם.

 

2. שלב המיון

בעולם של לימודים אקדמיים או מקצועיים, אנחנו לרוב מהמרים. יש מקצוע שאנחנו חושבים שהוא מתאים לנו כי קראנו עליו טיפה באינטרנט, או שאנחנו חושבים שנאהב להתעסק בו, אבל במבחן התוצאה, אנחנו לא יודעים אם זה באמת בשבילנו. אז אנחנו מהמרים. אנחנו נרשמים ומקווים לטוב.

זו הסיבה שהשיטה ש-HackerU פיתחה היא כל כך גאונית והופכת אותה למרכז ההכשרה להייטק המוביל בישראל ללימודי הייטק. שלא כמו לימודים ל-תואר, שמצריך השקעת זמן והרשמה מראש לשלוש או ארבע שנים, הלימודים בהאקריו הם ללא סיכון. האקריו פיתחה שיטת מיון ייחודית, שמאפשרת לבדוק את ההתאמה של המועמד לתחום הלימודים שבחר - בלי שיסכן את הכסף שלו!

 

שלב המיון הוא קורס קצר שאורך בין 20 ל-40 שעות ומכיל טעימה מהתחום. בדרך זו ניתן לבדוק את יכולות המועמד ללימודי המשך ובהמשך גם להשמה לעבודה. במידה והסטודנט לא עבר את שלב המיון, הוא יקבל החזר כספי של שכר הלימוד ששילם.

 

מכללת 'האקריו'. שלב מיון ייחודי לבדיקת ההתאמה של המועמד לתחום הנלמד.
מכללת 'האקריו'. שלב מיון ייחודי לבדיקת ההתאמה של המועמד לתחום הנלמד. צילום: מוטי נחום

 

3. התחייבות חוזית למציאת עבודה

מי שעבר את שלב המיון ונרשם לקורס המורחב בהאקריו, מקבל התחייבות חוזית לעבודה בסוף הקורס!

 

בהייטק, שלא כמו בענפים אחרים, כשזה מגיע לגיוס עובדים, הדגש הוא על הניסיון יותר מאשר על הרקע האקדמי של העובד. הסיבה לכך היא ששום חומר לימודי או תואר אקדמי לא יכול להחליף את הניסיון המעשי של העובד. עובד שמגיע עם ניסיון, יהיה מיומן יותר ויתגבר על האתגרים היומיומיים שעלולים לצוץ.

 

ניסיון הוא מצרך כל כך יקר שלא ניתן ללמוד אותו בשום מכללה או אוניברסיטה. זו הסיבה שישנה חשיבות גדולה להשמה אותה מציעה האקריו. ב- HackerU יש מחלקת השמה מקצועית שכל פועלה היא למצוא עבודה לבוגרי הקורסים בתחום הנלמד.

 

בקורסים ב- האקריו שמים דגש רב על לימודים פרקטיים על חשבון לימודים תיאורטיים, על מנת להכין את הסטודנט בדיוק לצרכים של שוק העבודה. זה מתחיל מכך שהקורסים מועברים על ידי מרצים שמגיעים מהשטח כך שהם מכירים את הצרכים של שוק העבודה, ממשיך בדגש גדול ששמה האקריו על הכנת פרויקטים ויצירת תיקי עבודות ונגמר בהליך ההשמה.

 

כחלק מהליך ההשמה, הסטודנטים משתתפים בסדנה לחיפוש עבודה המתקיימת אחת לחודש ובה נלמדים מספר נושאים חשובים לגבי תהליך חיפוש העבודה - כיצד לערוך קורות חיים אטרקטיביים, כיצד לאתר משרות רלוונטיות וכיצד להתנהל בראיון עבודה. בשלב השני נערכת פגישת הכנה פרטנית לראיונות עבודה מול צוות ההשמה. בתום הפגישה ניתנים פידבקים, חיזוקים ודגשים שמכינים לראיונות עבודה. משלב זה קורות החיים של הבוגר נשלחים על ידי מחלקת ההשמה אל עשרות חברות הייטק במשק, תוך ליווי אישי לאורך כל הדרך בתהליך ראיונות העבודה וההשמה – עד למציאת עבודה מתאימה.

 

4. מרצים מהשורה הראשונה

ל- האקריו יש שלושה קמפוסים ברחבי הארץ, ברמת גן, בחיפה ובירושלים. רובם עובדים במתכונת בוקר וערב כך שאתם יכולים לעשות לבד את החשבון – יש צורך בהמון מרצים כדי שהאופרציה הזו תעבוד כמו שצריך. ריבוי הקורסים מאפשר ל- HackerU לגייס את המרצים הטובים ביותר בתעשייה. מרצים שמגיעים מהשטח, חיים אותו ויכולים לשקף את תנאי השוק בחומר הלימוד.

 

בנוסף, מכיוון ש- HackerU מתחייבים הבטחה חוזית לעבודה, הם מחויבים בפני החברות שהם עובדים איתם, לשלוח להם אנשים מיומנים ואיכותיים. כך שזהו אינטרס שלהם להעסיק מרצים טובים ואיכותיים שיכולים להכשיר את הסטודנטים באופן הטוב ביותר. ההכשרה כל כך טובה שחלק מהמרצים אף שוכרים את הסטודנטים שלהם לחברות שאותן הם מנהלים.

 

5. תכני לימוד עדכניים שמשתנים כל הזמן בהתאם לצרכי השוק

היתרון במרצים שמגיעים מהתעשייה, היא שהם מעודכנים בדיוק בצרכים המשתנים של השוק וכך גם תכני הקורס משתנים בהקדם. בנוסף, על מנת שהאקריו תעמוד בהתחייבות שלה לספק עבודה לסטודנטים שלה, היא מחויבת להכין את הסטודנט ברמה הכי טובה לשוק העבודה.

 

יתרה מכך, האקריו מהווה מרכז מורשה ושותפה של חברות הטכנולוגיה המובילות בעולם. בין החברות, ניתן למצוא את Microsoftשמספקת לסטודנטים גישה ישירה למעבדות שלה ויכולת להתנסות ולתרגל את התכנים הנלמדים בקורס- בחינם. שיתוף פעולה נוסף מתקיים עם ענקית הטכנולוגיה Cisco, שכל החברות משתמשות בציוד התקשורת שלה. האקריו מוגדרת כאקדמיה רשמית של Cisco.

 

דוגמה נוספת בתחום העיצוב ובניית האתרים, HackerU עובדת עם התוכנות המתקדמות ביותר של Adobe כפי שנהוג בשוק העבודה וכן היא מבצעת שיתופי פעולה עם חברות הייטק גדולות ומוכרות בשוק כדוגמת IBM שמעניקה חסות אקדמית על קורס פיתוח אפליקציות.

 

6. התרחבות גלובלית

כפי שניתן להבין משמה, האקריו היא שחקנית מאוד חזקה בתחום הסייבר בארץ וכן, גם בעולם.

 

בשנים האחרונות, HackerU פתחה מרכזי הדרכה וסניפים ברחבי העולם. מקומות כמו ארצות הברית, רוסיה, אוקראינה ועוד משתמשים במשאב הידע של האקריו על מנת ללמוד אבטחת מידע וסייבר ואת תחום ה-IT. שירותי ההדרכה של מכללת HackerU מבוצעים בנוסף לכך ברחבי העולם גם בארגונים ממשלתיים (צבא, משטרה, מודיעין וכו') ובארגונים פרטיים על מנת לשפר את אבטחת המידע בארגון.

 

המומחיות של האקריו בסייבר לא מסתכמת רק בהדרכה. האקריו הקימה חברת סייבר פרטית שמעסיקה עשרות רבות של חוקרי סייבר, המספקים שירותי הגנה והתקפה לחברות וארגונים בארץ וברחבי העולם. הצוותים, שמבצעים בדיקות חדירות והתקנה של מערכות הגנה מתקדמות, נשלחו עד כה למדינות באפריקה, הודו, סינגפור, הונגריה, איטליה, מקסיקו ועוד.

 

אם גם אתם מבינים שאתם רוצים להצליח, ואתם מחפשים קורס פרקטי וממוקד שיכין אתכם בדיוק לשוק העבודה בזמן קצר, אז האקריו היא הפתרון המושלם עבורכם. עם מגוון רחב של קורסים שמאפשר לכל אחד למצוא מקצוע שהוא מתחבר אליו, שעות נוחות, מרצים מהשורה הראשונה והתחייבות לעבודה בסוף הקורס, זה קשה שלא להצליח.

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות