שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

תומאס קוק לממשלת בריטניה: חלצו אותנו

קבוצת התיירות הוותיקה, שהגישה בשבוע שעבר בקשה לפשיטת רגל, מבקשת לקבל מימון נוסף של 200 מיליון פאונד; זאת לאחר שנושיה איימו שלא להשתתף בתוכנית החילוץ שהוצעה לה

שירות כלכליסט 13:4421.09.19

קבוצת תומאס קוק, שהגישה בשבוע שעבר בקשה לפשיטת רגל, פנתה לממשלה הבריטית בבקשה לתוכנית חילוץ. זאת בניסיון להינצל מקריסה ולאחר שנושיה איימו שלא להשתתף בתוכנית חילוץ אפשרית, כך דיווח הפייננשל טיימס אתמול (ו').

 

 

 

הצעד מגיע לאחר שבעלי המניות של חברת הנסיעות הבריטית ביקשו 200 מיליון פאונד נוספים במסגרת השיחות שמתקיימות לצורך סיכום תוכנית הארגון מחדש של הקבוצה. החברה, שמעסיקה כ-21 אלף עובדים, מקיימת שיחות עם מספר משקיעים פוטנציאליים, בהם הממשלה הבריטית, בתקווה שיספקו לה את הסכום הנוסף, כך דיווח הפיינשל טיימס מפי שני מקורות.

 

 צילום: Thomas Cook

 

"איננו מעלים ספקולציות לגבי המצב הפיננסי של עסקים כאלה ואחרים", כך אמר דובר מטעם משרד התחבורה הבריטי.

 

הדרישה של הרגע האחרון למימון נוסף מעמידה בסיכון את עסקת המימון מחדש בהיקף 900 מיליון פאונד עליה הסכימו החברה ובעלת המניות של פוסון הסינית בחודש שעבר, כך מסרה החברה אתמול. מדובר בעסקה בה החברה הסינית תזרים לתומאס קוק 450 מיליון פאונד, והבנקים המלווים ובעלי המניות יזרימו סכום דומה. לאחר ההסדר והסכום שיוזרם לחברה תחזיק פוסון ב-75% ממניות עסקי התיירות של תומאס קוק וב-25% ממניות עסקי התעופה של הקבוצה. הבנקים ובעלי המניות יחזיקו ב-25% מעסקי התיירות וב-75% מעסקי התעופה.

 

תומאס קוק, אחת החברות הוותיקות בעולם בתחומה, עלולה להשאיר אלפי נופשים ללא מענה אם לא תצליח לגייס את הכסף. החברה שנוסדה ב-1841 נאבקה בשנים האחרונות בתחרות עזה ביעדיה הפופולריים, רמות חוב גבוהות וקיץ חם בצורה יוצאת דופן ב-2018, שהפחית מאוד הזמנות של הרגע האחרון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x