שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מילון כלכליסט
מחשב נייד
מחשב נייד 
צילום: pixabay
 

יתרונות של קופת גמל להשקעה

קופת גמל להשקעה הינה אפיק חיסכון גמיש המאפשר לכם לחסוך כסף לכל טווח שתבחרו: טווח זמן קצר, בינוני או ארוך. בנוסף, היא יכולה לאפשר לכם להגדיל את חסכונותיכם הפיננסיים או הפנסיוניים. רוצים לגלות אילו עוד יתרונות יש לקופות גמל להשקעה? המשיכו לקרוא ותגלו

בשיתוף iprofile 11.09.19

כולנו מבינים עד כמה זה חשוב לחסוך. לדעת כי תמיד יישאר לנו משהו בצד כאשר באמת נזדקק לכך. אחת הדרכים האידיאליות בהן ניתן ליצור חיסכון משמעותי, היא לפתוח חיסכון לעתיד באמצעות קופת גמל להשקעה. כיצד פותחים קופת גמל להשקעה?

ראשית, בואו נבין קודם כל על מה בדיוק מדובר. קופות גמל להשקעה הן מוצר חיסכון אשר מאפשר לנו לחסוך כסף רב. וכפי שכבר ציינו בפתח הדברים, המטרה היא לעודד אותנו ליצור חיסכון משמעותי אשר יוכל להתווסף על חסכונותינו הקיימים ולסייע לנו בעתיד כאשר נזדקק לו.

 

בכדי לפתוח קופת גמל להשקעה, כל שעליכם לעשות זה לפנות אל בית השקעות או אל סוכנות ביטוח ולבקש מהם הצעה לפתיחה ולניהול של הקופה. כבר על ההתחלה חשוב לומר, כי מוטב להשוות בין מספר סוכנויות ביטוח/בתי השקעות בכדי למצוא את ההצעה הכדאית ביותר בעבורכם. הפרמטרים המרכזיים שעליכם להתייחס אליהם הם ניסיון הגוף המנהל, רמת שירות, עלות דמי הניהול, רמת התשואה ומסלולי ההשקעה הקיימים.

 

צילום: pixabay

 

קופת גמל להשקעה – יתרונות

 

  • בקופות הגמל להשקעה אתם יכולים לחסוך עד 70,000 שקלים בשנה. ניתן תוכלו לעשות זאת בשתי דרכים:

 

1) ביצוע הפקדות חודשיות קבועות

2) הפקדה חד פעמית

 

חשוב לציין, כי יש באפשרותכם לפתוח קופות גמל עבור כל אחד מבני המשפחה שלכם. מחד, תוכלו לפתוח קופות גמל ולחסוך גם עבור הילדים שלכם. מאידך, תוכלו ליצור חיסכון משפחתי משמעותי. כך למשל, אם אתם משפחה בת 4 נפשות, תוכלו לחסוך יחד עד 280,000 שקלים בשנה!

 

  • קופות הגמל להשקעה הן מוצר חיסכון גמיש. משמעותה של הגמישות הזו היא שמירה על נזילות כספית. כלומר, אתם תוכלו למשוך את כספי הקופה שלכם בכל זמן שתבחרו. במידה ותבחרו למשוך את כספי הקופה בטרם הגעתם לגיל הפרישה, תצטרכו לשלם על כך מס רווח הון של 25% (בגין הרווח הנצבר בקופה בלבד- ללא כל תשלומי עמלות/קנסות). אך אם תמשכו את הכספים לאחר גיל הפרישה, תוכלו להשתמש בהם כקצבה פנסיונית נוספת וליהנות מקבלתו של פטור מלא ממס.

 

  • גמישותן של קופות הגמל אינו מסתכם רק במשיכת כספים בכל עת. בנוסף, ניתן לעבור בין מסלולי השקעה שונים ללא תשלומי קנסות ו/או עמלות למיניהן.

 

  • קיימת עלות של "דמי ניהול" עבור ניהול קופת הגמל שלכם. עפ"י רוב, מדובר בעלות אטרקטיבית יחסית הנעה בשיעורים שבין 0.7%-0.9% (ושוב, רצוי לבצע השוואה נקודתית בין מספר בתי השקעות/סוכנויות ביטוח).

 

אז מה אתם אומרים, לא הגיע הזמן שגם לכם תהיה קופת גמל להשקעה?

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות