בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

זהבית כהן מינתה את ארז נחום מאייפקס ליו"ר פסגות

נחום, שמכהן כדירקטור בבית ההשקעות וכסגן נשיא באייפקס, נבחר לתפקיד במקום מיכל עבאדי־בויאנג'ו שעזבה באפריל. נחום הגיע לקרן ב־2018 מבנק אוף אמריקה־מריל לינץ'

גולן חזני 07:0405.09.19

יו"ר חדש לבית ההשקעות פסגות: לכלכליסט נודע כי זהבית כהן, יו"ר אייפקס ישראל, בעלת השליטה בפסגות, מינתה את ארז נחום לתפקיד במקומה של מיכל עבאדי־בויאנג'ו, שעל תפקודה היו לכהן השגות. נחום, דמות אלמונית למדי בשוק ההון, הוא כיום דירקטור בפסגות וסגן נשיא באייפקס.

 

באתר של אייקפס נכתב כי נחום, שחי כיום בתל אביב, הצטרף לקרן ב־2018. בנוסף לדירקטוריון פסגות, נחום חבר גם בדירקטוריון רמת טרום ושולץ שבבעלות אייפקס. לפני שהצטרף לקרן, נחום היה בנקאי השקעות בבנק אוף אמריקה־מריל לינץ' בניו יורק, שם התמחה בייעוץ לחברות ריטייל בכל הנוגע למיזוגים ורכישות וגיוסי הון.

 

נחום הוא עורך דין בהכשרתו, ועבד בעבר במשרד הרצוג פוקס נאמן. הוא אוחז בתואר MBA מאוניברסיטת קלומוביה בניו יורק, ויש לו BA בכלכלה ו־LLB במשפטים מאוניברסיטת חיפה.

 

מנכ"ל פסגות הנכנס ארז נחום. מתוך אתר קרן אייפקס מנכ"ל פסגות הנכנס ארז נחום. מתוך אתר קרן אייפקס

 

עבאדי־בויאנג'ו, שעזיבתה נחשפה לראשונה בכלכליסט, כיהנה בעבר כחשבת הכללית במשרד האוצר. היא עזבה את תפקיד יו"ר בית ההשקעות באפריל האחרון, לאחר שכיהנה בתפקיד שנה וחודשיים בלבד.

 

עבאדי־בויאנג'ו החליפה את אהוד שפירא בתפקיד בפברואר 2018. לאחרונה התמודדה על החלפת רקפת רוסק־עמינח בתפקיד מנכ"לית בנק לאומי, אך לבסוף ועדת האיתור של הבנק בחרה במועמד מתוך הבנק - ראש חטיבת האסטרטגיה חנן פרידמן. 

 

אייפקס מנסה מזה זמן רב למכור את פסגות, שנחשב להשקעה הפחות מוצלחת מבין ההשקעות הגדולות שביצעה בישראל, שבראשן תנובה ובזק. לפני כשנה ניהלה הקרן מגעים עם קרן סנטרברידג', שלא הסכימה לשלם את המחיר שדרשה אייפקס - 3 מיליארד שקל. לבסוף, רכשה סנטרברידג' את השליטה בחברת הביטוח הפניקס מידי קבוצת דלק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x