שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מילון כלכליסט
השכרת רכב
השכרת רכב 
צילום: pixabay
 

השכרת רכב - מה כדאי לבדוק כשמקבלים רכב שכור?

אז קיבלתם את הרכב השכור שלכם! מזל טוב! אבל רגע... לפני שאתם יוצאים מסוכנות השכרת הרכב, מהדקים חגורות ויוצאים אל הדרך חשוב שתערכו מספר בדיקות מקדימות

בשיתוף שלמה six 02.09.19

חשוב מאוד להתעכב ולבצע את הבדיקות הללו גם אם אתם לחוצים בזמן ונרגשים לצאת אל היעד משום שהן עשויות למנוע הרבה בעיות בהמשך. במאמר זה ריכזנו 9 בדיקות חיוניות שיש לבצע לאחר קבלת רכב שכור.

 

9 בדיקות שמומלץ לבצע לפני שלוחצים על דוושת הגז – לצאת אל הדרך בראש שקט למנוע בעיות בהמשך

1. דלק – שאלו את נציג החברה האם הרכב המסופק מכיל מיכל דלק מלא והאם יש צורך להחזיר את הרכב עם מיכל מלא. ברוב המקרים החברה דורשת מהשוכרים להחזיר את הרכב עם מיכל דלק מלא ובמידה שלא תבדקו את הנושא אתם עלולים לשלם לא מעט.2. תקינותו של הרכב – וודאו שמצבו של הרכב תקין. חשוב לוודא שכל הנזקים החיצוניים רשומים, שקיבלתם את הרישיון של הרכב ושהוא מגיע עם משולש בטיחות, אביזרים ייעודיים להחלפת גלגל וצמיג רזרבי. חפשו על הרכב שריטות בצבע או פגמים, וצלמו את הרכב לפני שתצאו לדרך, כולל את הדלתות החיצוניות והריפוד הפנימי, כך תוכלו להוכיח שהחזרתם את הרכב בדיוק כפי שקיבלתם אותו.

 

3. זמנים – קבעו מראש את מועד ההחזרה של הרכב, חשבו את הזמן שנוח לכם מראש כך שלא תאחרו להשיבו. כמו כן, רצוי שתמנעו מנסיעה ארוכה טרם מועד ההחזרה, איחור בזמן ההחזרה עלול לעלות כמו יום השכרה מלא. בדקו אם ניתן להחזיר את הרכב בסניף אחר מזה שאספתם אותו. לא כל חברות ההשכרה יאפשרו לכם את זה וזה יכול לחסוך לכם זמן רב בנסיעה.

 

4. מענה לצרכים – מכיוון שחברות השכרת רכב מחויבות לקטגוריה בלבד ולא לסוג של הרכב, יש לוודא שהרכב שקיבלתם אכן עונה לצרכים שלכם. במידה שלא, דרשו מהחברה להחליף לכם את הרכב.

 

5. תנאי תשלום - בדקו את התנאים של התשלום. יש חברות שדורשות מהלקוחות לשלם את כל הסכום בבת אחת ויש חברות שמאפשרות תשלום בתנאים אחרים. בדקו גם באילו מקרים תאלצו לשלם תוספת מחיר, לאחר החזרת הרכב.

 

6. מושבים לילדים – במידה שאתם שוכרים רכב משפחתי וזקוקים למושבים מתאימים, בדקו שהרכב מגיע עם מושבים לילדים, זאת במידה שלא הבאתם מושבים לילדים מהבית. לרוב מדובר באביזר אותו צריך להזמין מראש, לפני מועד קבלת הרכב. לכל חברת השכרת רכב תמחור משלה להוספת מושבים ועזרים לנסיעה עם הילדים.

 

7. ביטוח – בדקו את נושא הביטוח – איזה ביטוח יש לרכב, מי מבוטח והאם יש צורך בתוספת תשלום על מנת לקבל ביטוח מסוג מסוים.

 

8. חריגה בקילומטרים – בדקו האם יהיה עליכם לשלם תוספת מחיר במקרה של חריגה ממספר הקילומטרים.

 

9. ניקיון – בדקו האם חברת ההשכרה דורשת משוכרי הרכבים לנקות את הרכב לפני החזרתו.

 

לאחר שהכל סודר ונבדק נוכל לאחל לכם נסיעה בטוחה ונעימה

 

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות