$
בורסת ת"א

ניצן אלון פורש מתפקיד מנכ"ל קנדוק – אלון גרנות ימונה במקומו

אלון יעבור לתפקיד היועץ וגרנות יוביל את ההנפקה העתידית בנאסד"ק. החברה מדווחת כי הפכה לחברה השלישית המוכרת מוצריה בבתי המרקחת, הכפילה את מספר המטופלים, ומתחילה בביצוע 9 מחקרים קליניים באישור היק"ר

צלי גרינברג 23:1931.08.19

חברת אינטרקיור, הנסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של 673.8 מיליון שקל, דיווחה הערב כי ניצן אלון יפרוש מתפקידו כמנכ"ל קנדוק, מגדלת הקנאביס הרפואי הוותיקה הנמצאת בבעלותה של אינטרקיור. אלון יעבור לתפקד כיועץ לחברה, ומחליפו יהיה אלון גרנות, המכהן כסגן יו"ר קנדוק. אינטרקיור מדווחת כי התחלופה תסייע בידה לקראת הנפקתה העתידית בנאסד"ק.

 

 

 

אינטרקיור הציגה את הדיווח במסגרת דו"חות הרבעון השני שפרסמה. הדו"חות הצביעו על צמיחה של 67% בהכנסות קנדוק ל-5.1 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2019, לעומת כ-3 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2018.

 

יו"ר אינטרקיור אהוד ברק יו"ר אינטרקיור אהוד ברק צילום: עמית שעל

 

 

הרווח נקי שהציגה אינטרקיור במחצית הראשונה של 2019 עמד על 26.2 מיליון שקל או 0.26 שקל למניה, לעומת הפסד של 4.8 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2018 או 0.06 שקל הפסד למניה. הרווח של אינטרקיור מיוחס בעיקר לשווי הוגן שהוכר בעקבות איחוד חברת הקנאביס קנדוק בחברה ובעקבות השווי שניתן לריגנרה בעקבות מכירת 1.35% ממניותיה בחברה לפי שווי של 94 מיליון דולר.

 

עוד עולה מהדו"ח הכספי של החברה למחצית הראשונה של 2019, כי רכשה את קנדוק לפי שווי של 107.6 מיליון שקל, מתוכו 385 אלף שקל במזומן ושאר התמורה ניתנה במניות אינטרקיור. לחברה מזומנים ושווי מזומנים בסך 51 מיליון שקל נכון לסוף המחצית הראשונה של 2019, לעומת 1.59 מיליון שקל מזומנים ושווי מזומנים בתקופה המקבילה אשתקד.

 

החברה מציינת כי החלה למכור מוצריה בבתי המרקחת לפי רפורמת האסדרה החדשה ובכך הפכה לחברה השלישית המוכרת מוצריה בבתי המרקחת לצד BOL פארמה ושיח. החברה גם מציינת כי הגדילה את מספר מטופליה וגורמים בשוק הקנאביס מעריכים כי הוא כמעט והכפיל עצמו לכ-4000 מטופלים.

 

החברה מציינת עוד, כי חתמה על שיתוף פעולה עם 2 מגדלי קנאביס רפואי מתוך המגדלים החדשים שאושרו לאחרונה על ידי היק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות), על שטח גידול המוערך על ידי גורמים בשוק הקנאביס בכ-15 דונם.

 

קנדוק קיבלה, על פי דיווח החברה, את אישור היק"ר לביצוע 9 מחקרים קליניים מבוססי מוצרי קנאביס רפואי בשיתוף פעולה אסטרטגי עם שני מרכזים רפואיים בישראל, שאתם שמם החברה לא מציינת. במסגרת המחקרים קנדוק תשמש כיזם ומוצריה ייבחנו בהתוויות הרפואיות: לאפילפסיה, פיברומיאלגיה, כאב ניורופתי, תופעות לוואי בטיפולי הכימותרפיה בחולי סרטן, פרקינסון, דלקת פרקים ראומטית, כאב רדיקולרי, פוסט טארומה PTSD)) ורדיקולופתיה מותנית. החברה מציינת, כי 8 מתוך המחקרים הם מחקרי פאזה 2 וכי היא צופה לקבל תוצאות ראשוניות ממחקרים אלו במהלך שנת 2020.

 

אהוד ברק, יו"ר אינטרקיור וקנדוק, מסר לכלכליסט כי "קנדוק ביצעה קפיצת מדרגה משמעותית במחצית הראשונה של השנה ומיישמת בתנופה אסטרטגיית צמיחה גלובלית בארצות האיחוד האירופאי ובקנדה. בנוסף, אנו משקיעים בהגדלת כושר הייצור בארץ מתוך אמונה ביתרונות של ישראל והנגב. גרנות מונה לתפקיד כדי להוביל את ביסוס מעמדה הבינלאומי כשחקן מוביל ומשמעותי בעולם, ומביא עמו ניסיון רב בניהול צמיחה גלובלית תוך יצירת ערך משמעותי לבעלי המניות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x