$
בורסת ת"א

מורי ארקין הגדיל אחזקותיו בנובולוג ל-12.2%: רכש מניות ב-37.5 מיליון שקל

ארקין רכש את המניות במסגרת הנפקהת פרטית שביצעה נובולוג לשישה גופים: הראל, ילין לפידות, מגדל, הפניקס, אלי דהן והוא עצמו; הפניקס רכשה מניות ב-45 מיליון שקל ועלתה לאחזקה של 12.3% בחברה

גולן חזני וצלי גרינברג 14:5530.08.19

מורי ארקין מגדיל את אחזקותיו בחברת נובולוג. ארקין רכש מניות ב-37.5 מיליון שקל במסגרת הנפקת מניות פרטית שביצעה החברה אתמול (ה') לשישה גופים: הראל, ילין לפידות, מגדל, הפניקס, ארקין ואלי דהן. בסך הכל נרכשו 18% ממניות נובולוג בהקצאה. אתמול פרסם "כלכליסט" כי ארקין הודיע לאי.די.בי פתוח על מימוש האופציה לרכישת 3% נוספים ממניות כלל ביטוח בכ-83 מיליון שקל, לאחר שבמאי כבר רכש 5%.

 

ארקין היה הרוכש השני בגודלו בגיוס, אחרי הפניקס שרכשה מניות ב-45 מיליון שקל ועלתה לאחזקה של 12.3% בחברה. ארקין עלה מ-7.9% ל-12.2% והוא בעל המניות השלישי בגודלו והפרטי השני אחרי המייסד אודי פוזיס שמחזיק ב-29.4%. הראל ומגדל רכשו מניות ב-15 מיליון שקל כל אחת.

מה דעתך על מניית נובולוג:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

נובולוג, המנוהלת בידי ערן טאוס, היא ספקית שירותים למערכת הבריאות. היא מספקת, בין היתר, שירותי הפצה ולוגיסטיקה עבור חברות תרופות בינלאומיות, ושירותים בתחום האשפוז הביתי לקופות החולים ובתי החולים הממשלתיים.

 

מורי ארקין מורי ארקין

 

באפריל האחרון חיסלה קרן פימי את אחזקתה בנובולוג כשמכרה 15% מהמניות שנותרו לה תמורת 65 מיליון שקל. פימי הצטרפה לשליטה בחברה בנובמבר 2013 כשרכשה 50% ממניותיה מפוזיס תמורת 80 מיליון שקל.

 

נובולוג הונפקה בבורסה בנובמבר 2017, ופימי מכרה בהנפקה 25% ממניות החברה ב-185 מיליון שקל.

 

ארקין אמר: "מצאנו בנובולוג שילוב נדיר של בסיס כלכלי איתן ומתפתח בתחום הפצת תרופות, ומנועי צמיחה רבי עוצמה בתחומי הדיגיטל וטיפולי רפואה ביתיים המקטינים את העומס על מערכת הבריאות ועל בתי החולים. החלטתנו להגדיל את השקעתנו בחברה משקפת את הבטחון שלנו בהנהלתה, באסטרטגיה שלה וביכולתה לממש את הפוטנציאל העצום שלה וליישם את הידע והניסיון הנצבר בתחומים אלה גם בשווקים נוספים בעולם".

 

ארקין צבר את הונו במכירת חברת התרופות אגיס לפריגו ב-2004 תמורת 800 מיליון דולר. עסקי חברת האחזקות שלו מנוהלים כיום בידי בנו ניר ארקין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x