שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

חברות הסלולר נקנסו ב־1.1 מיליון שקל: הפרו החוק בנוגע לשירות סינון של אתרים פוגעניים

חוק התקשורת מחייב את ספקי הגישה לאינטרנט, לרבות חברות הסלולר, ליידע את מנוייהם בדבר זכותם לקבל מהם ללא תשלום שירות סינון של אתרים פוגעניים כמו פורנו, אלימות והימורים

אביאור אבו 08:3819.08.19

מינהל פיקוח ואכיפה במשרד התקשורת הטיל אתמול בשנית עיצומים כספיים על חברות הסלולר, בסכומים משתנים על פי גודלן, על הפרת הוראות שעניינן מתן ללא תשלום של שירות סינון של אתרים פוגעניים באינטרנט.

 

באפריל נקנסו החברות בסכום כולל של כ־3.5 מיליון שקל, כשפרטנר וסלקום נקנסו במיליון שקל כל אחת. משלא עמדו בהוראות נקנסו שוב החברות בסכום כולל של כ־1.1 מיליון שקל. פרטנר נקנסה בסכום הגבוה מכולן, כ־320 אלף שקל.

 

 צילום: שאטרסטוק

 

חוק התקשורת מחייב את ספקי הגישה לאינטרנט, לרבות חברות הסלולר, ליידע את מנוייהם בדבר זכותם לקבל מהם ללא תשלום שירות סינון של אתרים פוגעניים כמו פורנו, אלימות והימורים. החברות לא ששות למלא אחר ההוראות מכיוון שהמהלך עלול להוריד להן משמעותית את התעבורה ברשת, והן טענו לאורך כל הדרך כי האחריות היא על ההורים.

 

לאחר שמשרד התקשורת ננזף בתחילת השנה בוועדת כלכלה בכנסת על כך שאינו עושה די בנושא, החלו במשרד לבצע אכיפה סמויה על חברות הסלולר. מפקחים מטעם המשרד ביצעו עסקאות פרונטליות בנקודות מכירה של חברות הסלולר, ובמהלכן רכשו טלפון נייד והצטרפו לתוכנית שכוללת גלישה באינטרנט עבור קטין. בכל העסקאות המפקחים ביקשו להצטרף לשירות סינון והדגישו שהעסקה מיועדת לקטין. במהלך ביצוע העסקאות לא יידעו הנציגים את המפקחים בדבר שירות הסינון הניתן חינם.

 

יוסף שפייזר, מייסד "הפורום הדיגיטלי - שומרים על הילדים ברשת": "מברכים על אכיפת החוק מול חברות הסלולר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x