$
שווקי חו"ל

"רדוור מחפשת רכישות נוספות, תחום אבטחת הענן מעניין אותנו"

רווחי חברת הסייבר הישראלית זינקו בכ־80% בזכות הביקוש הגובר למוצרי אבטחה, אך לדברי סמנכ"ל הכספים "בשנה האחרונה צמחנו פחות מהרצוי"

צלי גרינברג 10:0401.08.19

רדוור עקפה במעט את תחזיות האנליסטים להכנסות ברבעון השני של 2019. חברת פיתוח מערכות האבטחה, ניתוב וניהול תעבורת האינטרנט הישראלית, שהוקמה על ידי יהודה זיסאפל ב־1997 ונסחרת בבורסת הנאסד"ק בארה"ב בשווי 1.1 מיליארד דולר, דיווחה אתמול (ד') על תוצאותיה לרבעון השני של שנת 2019.

 

הכנסות החברה עמדו על 60.5 מיליון דולר, מעט מעל לצפי הממוצע של האנליסטים שעמד על 60.18 מיליון דולר. עלייה של 6% בהשוואה לרבעון השני של 2018, אז עמדו הכנסות החברה על 57.3 מיליון דולר.

נשיא ומנכ"ל רדוור רועי זיסאפל נשיא ומנכ"ל רדוור רועי זיסאפל

 

 

 

הרווח המתואם (Non Gaap) עמד על 8.9 מיליון דולר, עלייה של 78% בהשוואה לרווח מתואם של 5 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי עלה על ציפיות האנליסטים שעמדו בממוצע על רווח נקי של 0.13 דולר למניה לרבעון השני של 2019, ומקסימום רווח נקי של 0.14 דולר למניה.

 

העלייה בהכנסות מיוחסת בעיקר לביקוש הגובר למוצרי סייבר. החברה לא מפרסמת את מספר המנויים שלה, אך לדברי סמנכ"ל הכספים דורון אברמוביץ', היא צומחת מעל לציפיות "באחוז דו־ספרתי משמעותי".

 

אברמוביץ' הוסיף כי "ב־12 החודשים האחרונים אנחנו צומחים מעט פחות מהרצוי לתחזית שהצגנו עד 2020 לצמיחה של 7%־9%, אך במחצית השנה אנו מדביקים את הפער וצומחים יפה. אנחנו מרכזים את עיקר המאמצים בארה"ב, שהיא הקטר של רדוור, אבל אנחנו גם מאוד חזקים באירופה בה אנו צומחים כבר מספר שנים, ובאסיה אנחנו נשארים יציבים. בסין אמנם ירדנו מעט, אך היא אחת מתוך 30 מדינות בהן אנו נמצאים".

 

בינואר האחרון הודיעה רדוור כי היא רוכשת את חברת הענן ההודית ShieldSquar הפועלת בתחום הבוטים ושמסומנת כאחד ממנועי הצמיחה של החברה. סכום הרכישה לא פורסם אז, אך לפי הערכות דובר על עלות רכישה כוללת של כ־20 מיליון דולר.

 

אברמוביץ' התייחס להשלכות העסקה ומשמעויותיה לרדוור: "מבחינה פיננסית הם עומדים ביעדים שלנו. ברמת המוצר הוא כבר מוטמע בפתרונות שלנו. הרכישה הושלמה במהלך חודש מרץ והצהרנו שכמעט ולא תהיה השפעה על ההכנסות. זו עסקה אסטרטגית שממצבת אותנו בתחומים מאוד טובים בתחום הצומח של הענן. השנה הפסדנו כ־2 סנט למניה ברבעון על הפעילות הזו, כשאנחנו הערכנו שנפסיד 3 סנט למניה עליה, אך בשנה הבאה אנחנו צופים הכנסות ורווחים מהפעילות. השנה מדובר בעיקר על הטמעה של אנשים ואינטגרציות".

 

בכל הנוגע לרכישות נוספות אמר אברמוביץ' כי "יש לנו מדיניות רכישות מאוד ברורה ויש לנו 414 מיליון דולר בקופה. אני לא יכול לומר אם יש משהו ספציפי על הפרק, אבל אסטרטגית אנחנו ממשיכים לחפש רכישות. תחום הענן והאבטחה מאוד מעניין אותנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x