$
בורסת ת"א

חודשיים לאחר ההנפקה: פרשמרקט מחלקת דיבידנד של 220 מיליון שקל

בעלי השליטה ברשת הסופרמרקטים השכונתית יוסי ושלומי אמיר, המחזיקים ב-75% מהמניות, יקבלו במסגרת החלוקה סכום של 165 מיליון שקל; בית ההשקעות אלטשולר שחם מחזיק בכ-15% מהמניות

נורית קדוש 14:5914.07.19

חודשיים וחצי אחרי שהונפקה לפי שווי של 750 מיליון שקל, מחלקת פרשמרקטדיבידנד: החברה תחלק 1.434 שקלים לכל מניה ובסך הכול סכום של 220 מיליון שקל.

 

בעלי השליטה יוסי ושלומי אמיר מחזיקים יחד ב-75% מהון המניות של החברה (בחלוק שווה, כל אחד 37.5%), כך שהם יקבלו לידיהם יחד במסגרת החלוקה סכום של 165 מיליון שקל.

 

המועד הקובע לחלוקה הוא ה-22 ביולי, מועד התשלוםן נקבע ל-30 ביולי; יתרת הרווחים הראויים לחלוקה תעמוד לאחר חלוקת הדיבידנד על כ-2.5 מיליון שקל.

 

בחודש מאי הנפיקו האחים יוסי ושלומי אמיר את רשת הסופרמרקטים פרשמרקט לפי שווי של 750 מיליון שקל - היום נסחרת החברה בשווי של כ-1.1 מיליארד שקל. בהנפקה גייסו האחים אמיר כ-250 מיליון שקל בעיקר משני משקיעי עוגן - אלטשולר שחם ומנורה-מבטחים, המחזיקים כיום בכ-15% ו-כ-7% בהתאמה.

 

מימין: יוסי ושלומי אמיר, בעלי השליטה בפרשמרקט מימין: יוסי ושלומי אמיר, בעלי השליטה בפרשמרקט צילום: מורג ביטן

 

 

פרשמרקט מתמקדת בפורמט החנויות השכונתיות במרכזי הערים ומפעילה 31 סניפים בפריסה ארצית, תחת מספר מותגים, בשטח כולל של מעל ל-22 אלף מ"ר. בחברה מועסקים כ-1,250 עובדים. בחודש שעבר דיווחה פרשמרקט על מגעים לרכישת רשת סופר דוש של עזרא דוש, הפועלת בבת ים. מדובר בסיבוב שני של מגעים בין

הצדדים, אחרי שבשנת 2015, ניהלו האחים אמיר משא ומתן מתקדם עם עזרא דוש לרכישת 4 סניפי הרשת בתמורה ל-180 מיליון שקל. עזרא דוש אישר אז ל"כלכליסט" כי הצדדים חתמו על הסכם, אולם העסקה לא יצאה לפועל בסופו של דבר.

 

מכירות רשת פרש מרקט צמחו ברבעון הראשון השנה ב-3.2% והסתכמו ב-256.7 מיליון שקל. החברה חתמה את הרבעון הראשון להיותה חברה ציבורית עם ירידה של 8.5% ברווח הנקי שהסתכם ב-13 מיליון שקל. זאת בשל עלייה בהוצאות מימון, בעקבות יישום תקן Ifrs16 הנוגע לאופן הצגת נכסים בחכירה. החברה נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי שוק של 1.18 מיליארד שקל. היום מינתה החברה את שלמה משרקי למנהל כספים. משרקי כיהן בשנים האחרונות כרואה חשבון בחטיבת הביקורת של דלויט ישראל.

 

חלוקת הדיבידנד נעשתה בהמשך להתחייבות החברה בתשקיף שפרסמה במאי האחרון ולפיה תפעל לקבלת החלטה בדירקטוריון על חלוקת דיבידנד בגובה 220 מיליון שקל למחזיקים במניות החברה, לאחר השלמת ההנפקה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x