שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

שבדיה התקרבה עוד צעד לעבר הפיכתה למדינה נטולת סיגריות

בהתאם לחוקים החדשים, אסור כעת לעשן בשטחים ציבוריים כמו גני שעשועים, תחנות רכבת ואוטובוס, כניסות לבתי חולים, מגרשי ספורט, בתי ספר ואפילו מחוץ למסעדות ולברים. האיסור חל גם על סיגריות אלקטרוניות

שירות כלכליסט 15:1402.07.19
שבדיה התקרבה בצעד אחד נוסף לעבר הפיכתה למדינה נטולת סיגריות. השבוע נכנס לתוקף חוק חדש שמגביל אף יותר את העישון בציבור. בהתאם לחוקים החדשים, אסור כעת לעשן בשטחים ציבוריים כמו גני שעשועים, תחנות רכבת ואוטובוס, כניסות לבתי חולים, מגרשי ספורט, בתי ספר ואפילו מחוץ למסעדות ולברים. האיסור חל גם על סיגריות אלקטרוניות.

 

 

 

האחריות על אכיפת החוק מוטלת על בעלי המקומות, שנדרשים להסיר את כל המאפרות ולתלות שלטים המעדכנים על האיסור. אם יוחלט כי הבעלים של המקום לא עשה מספיק כדי למנוע עישון, הוא עלול לקבל קנס. בדומה, קנסות יוטלו על המעשנים שייתפסו.

 

שלטו המורה על איסור לעשן שלטו המורה על איסור לעשן צילום: אי פי איי

 

לפי הנתונים של האיחוד האירופי, שבדיה היא המדינה עם השיעור הנמוך ביותר של אנשים המעשנים על בסיס יומי. 13% בלבד מהשבדים הודו שהם מעשנים על בסיס יומי, זאת בעוד שהממוצע באיחוד האירופי עומד על 28%.

 

החוקים החדשים הם חלק מהיוזמה של ראש הממשלה סטפן לופבן להפוך את שבדיה למדינה נטולת עישון עד 2025.

 

13% בלבד מהשבדים הודו שהם מעשנים על בסיס יומי 13% בלבד מהשבדים הודו שהם מעשנים על בסיס יומי צילום: רויטרס

 

עם זאת, החוק הצליח כמובן לעורר גם התנגדות, ואף הוקם עמוד פייסבוק המוחה נגדו. בדומה, יו"ר המפלגה הליברלית יואר פורסל לבש תחפושת של סיגריה ביום ראשון בלילה, יום לפני כניסתו של החוק לתוקף, והלך לעשן כמה סיגריות ברצף במסעדה. "מדובר פה על חירות אישית שהחוק מגביל", הסביר את מעשיו. "כל מסעדה צריכה להחליט בעצמה אילו חוקים תקפים לגביה".

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x