$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

קרן ארבל של אמיר הסל תלווה לרשת בראון 6 מיליון יורו לרכישת קניון בקפריסין

רשת המלונות תקבל את ההלוואה מהקרן במטרה לשפץ את הקניון ולהפוך אותו למלון עם 200 חדרים; ההון העצמי שיביאו הבעלים עומד על 3 מיליון יורו כך שהנכס יירכש בתמורה ל-9 מיליון שקל

רחלי בינדמן 14:4401.07.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

רשת מלונות בראון נוטלת הלוואה מקרן ההשקעות ארבל שמנוהלת על ידי אמיר הסל, לשעבר מנהל ההשקעות הראשי של הראל ביטוח וגבי לב.

 

מדובר בהלוואה בגובה 6 מיליון יורו כדי לרכוש קניון בלימסול, קפריסין עם שותף מקומי שירכש מבנק מקומי (שהנכס הועבר אליו לכינוס נכסים) כשהקבוצה מתכננת להפוך אותו למלון עם 200 חדרים ולמרכז קניות. ההון העצמי שיביאו הבעלים עומד על 3 מיליון יורו כך שהנכס יירכש בתמורה ל-9 מיליון יורו.

 

אמיר הסל אמיר הסל צילום: אוראל כהן

 

 

ארבל תקבל שעבוד ראשון על הנכס בדומה למה שהיה דורש בנק מלווה. הקבוצה קיבלה אישור מבנק מקומי למימון מחדש לאחר ביצוע העסקה עבור השיפוץ של הנכס שבסופו מצפה הקבוצה ששוויו יגיע ל-30 מיליון יורו.

 

הבחירה בקרן ארבל היא מפתיעה שכן מדובר בקרן פרייבט אקוויטי וחוב מתוחכם שמתמקדת במימון חברות ישראליות פרטיות בגודל בינוני ומימון פרויקטים ונכסים.

 

על פניו היה ניתן לבחור במקומה בנק שיציע תנאים טובים יותר אלא שלקבוצה הייתה חשיבות לבצע את העסקה במהירות ובסביבת הצדדים לעסקה נטען כי היא ניתנה בתנאים תחרותיים למערכת הבנקאית. ארבל מנהלת מעל מילאירד שקל ונוסדה ביולי 2017 לאחר שהשלימה גיוס ראשון.

 

מנהלת ההשקעות הראשית של ארבל היא ורד קרין שהייתה מנהלת מערך האשראי בפסגות. רשת מלונות בראון נמצאת בבעלות קבוצת לאופרד של ליאון אביגד, ניצן פרי וניר ויצמן, בנו של איל הנדל"ן מני וייצמן. לבראון 13 נכסים בתל אביב ובירושלים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x