פרסום ושיווק

פוקס חתמה על ההסכם לרכישת מלוא הבעלות על יבואנית בילבונג

פוקס תרכוש 50% ממניות חברת בילי האוס המחזיקה בזיכיון בלעדי למכירות מוצרי גלישה של המותגים בילבונג וקוויקסילבר בתמורה לכ-24 מיליון

אורנה יפת 18:1223.06.19

נחתם ההסכם לרכישת כלל החזקותיה של חברת בילי האוס על ידי פוקס. בילי האוס היא יבואנית מותג הגלישה בילבונג ומוחזקת 50% על ידי חברת אפי האוס בע"מ. אפי האוס היא חברה פרטית בבעלות מלאה של אפרת האוס ז"ל, מייסדת החברה. מאחר והעזבון שלה עובר לבנותיה הקטינות, השלמת העסקה כפופה בין היתר לקבלת אישור ביהמ"ש לענייני משפחה.

 

פוקס תרכוש 50% ממניות החברה בתמורה לכ-24 מיליון שקל, באופן שעם השלמת העסקה, תחזיק החברה במלוא הבעלות בחברת בילי האוס. פוקס צפויה לממן את רכישת המניות ממקורותיה העצמיים. השלמת העסקה כפופה להתקיימותם של תנאים מתלים: קבלת אישורי צדדים שלישיים לרבות אישור הממונה על התחרות, וכאמור קבלת אישור בית המשפט לענייני משפחה, תוך 120 יום ממועד חתימת ההסכם, או מועד אחר שיוסכם בין הצדדים.

 

חנות בילבונג חנות בילבונג צילום: Billabong

 

בילי האוס מחזיקה בזיכיון בלעדי למכירת מוצרי גלישה של המותגים בילבונג וקוויקסילבר בישראל, ועוסקת ביבוא ומכירה של מוצרי גלישה ואביזרים נלווים, ומוצרי אופנת ספורט אתגרי. לחברה כ-38 חנויות בפריסה ארצית והיא משווקת גם לחנויות סיטונאיות.

 

קבוצת פוקס צפויה להגדיל את פעילותה בתחום מוצרי הגלישה לאחר שבדצמבר האחרון התקשרה חברת בילי האוס בהסכם עם UG Manufacturing Co Pty Ltd במסגרתו קיבלה זיכיון בלעדי להקמה של חנויות Boardriders בישראל, שימכרו, בין היתר, את המותגים DC Shoes, קוויקסילבר ורוקסי.

 

עם השלמת העסקה, תאחד פוקס את תוצאות בילי האוס בדו"חות הקבוצה וצפויה לרשום רווח בסך כ-6 מיליון שקל, על השקעתה בבילי האוס.

 

אפי האוס הקימה את חברת בילי האוס בשנת 1999 ביחד עם בעלה לשעבר צחי האוס, שאת חלקו היא רכשה במהלך השנים. בשנת 2006 רכשה קבוצת פוקס שבבעלות הראל ויזל 50% מבילי האוס בתמורה ל-19.5 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x