$
תעשייה ופיננסים

ארה"ב: ריקול לעריסות פישר פרייס לאחר מוות של עשרות תינוקות

ועדת בטיחות מוצרי הצריכה האמריקאית הכריזה על ריקול ל-4.7 מיליון עריסות מסוג Rock 'n Play. דוח קישר בין המוצר ל-32 מיתות של פעוטות. מאטל, החברה האם של פישר פרייס: "מקרי המוות אירעו לאחר שהפעוטות התהפכו כשלא היו קשורים או בנסיבות ספציפיות אחרות"

שירות כלכליסט 11:0313.04.19

יצרנית הצעצועים פישר פרייס עשתה ריקול לקרוב לחמש מיליון עריסות Rock ‘n Play בעקבות דיווחים שקישרו בין המוצר לעשרות מיתות של תינוקות. הריקול הוכרז על ידי ועדת בטיחות מוצרי הצריכה האמריקאית (CPSC) אתמול. באתר שלה ציינה הוועדה שלפחות 30 פעוטות מתו בדגם העריסה הזה מאז יצא לשוק ב-2009.

 

בהצהרה שפרסמה חברת האם של פישר-פרייס, מאטל (Mattel), היא אישרה את הריקול, אבל הדגישה את עמדתה לפיה המוצר בטוח לשימוש. לטענתה מקרי המוות אירעו לאחר שהפעוטות התהפכו כשלא היו קשורים או בנסיבות ספציפיות אחרות. ועדת הבטיחות העריכה שהריקול תקף לכ-4.7 מיליון יחידות של המוצר. היא הפצירה בצרכנים להפסיק להשתמש בעריסות מיידית, וליצור קשר עם חברת פישר פרייס לקבלת החזר.

 

מוקדם יותר השבוע, העמותה האמריקאית לרפואת ילדים (AAP) קראה לריקול של המוצר, וכינתה את העריסה "קטלנית". "כשהורים רוכשים מוצר עבור תינוקם או ילדם, רבים מהם מניחים שאם הוא נמכר בחנות, הוא בטח בטוח לשימוש. לכן טראגי שבמקרה זה אין זה כך", כך אמר נשיא ה-AAP, קייל יאסודה. ה-AAP ציטט דו"ח של מגזין הצרכנות האמריקאי Consumer Reports, שקישר את המוצר ל-32 מיתות של פעוטות.

 

 

מאטל גורסת כי העריסה בטוחה מאטל גורסת כי העריסה בטוחה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x