מילון כלכליסט

לימוד אנגלית 
צילום: Pixabay
 

חמש דרכים מודרניות לשיפור האנגלית שלכם

חשיבות ידיעת השפה האנגלית בימינו גבוהה מאי פעם. בלימודים האקדמאיים, בקריירה ואפילו בשעות הפנאי, להיכרות עם השפה קיים ערך רב.

בשיתוף ברליץ 21.03.19

כיום, כאשר ישנן דרכים רבים, ייחודיות ויצירתיות ללימוד מהיר ויעיל של השפה, התירוצים של "אני לא אצליח ללמוד את השפה", או "השיטה הזאת לא טובה" כבר מזמן לא תופסים. אז בואו נכיר מקרוב את כל הדרכים שמובילות אל היעד הנכסף – שליטה ברמה האנגלית.הקלאסית והמתקדמת

את כבוד הפתיחה ניתן, ברשותכם, לשיטה הקלאסית, הוותיקה והטובה, שרובם המכריע של לומדי האנגלית נעזרים בה – קורס ללימוד אנגלית בשיטה הפרונטלית, בכיתה, עם מורה ותלמידים. לשיטה זו יתרונות רבים, בראשם היכולת לשאול שאלות באופן ישיר, הפריה הדדית של ידע והבנה על ידי משתתפים אחרים בקורס, היכולת לשוחח באנגלית על מנת לתרגל את השפה ולהגביר את ביטחון השיח, ואפילו הקשרים החברתיים הנרקמים לעיתים קרובות בין המשתתפים. אין כל ספק, מדובר בשיטה שהוכיחה את עצמה מעל ומעבר במשך עשרות ואף מאות שנים.

 

השיטה האינטרנטית - ONLINE

השיטה השנייה מיועדת לחובבי הטכנולוגיה ולכאלו עבורם הזמן הוא מצרך יקר מפז. כאן מדובר על שיטת לימוד באמצעות האינטרנט. בשיטה זו מועברים שיעורים מצולמים, לעיתים באופן ישיר וחי ולעיתים כשידור מוקלט. מדובר בדרך חדשה יחסית ללימוד אנגלית בפרט, ולימוד באופן כללי, שיטה אותה ישראלים רבים החלו לאמץ, אם במסגרת קורסי העשרה ואם במסגרת לימודים אקדמאיים. היתרון הבוהק של שיטה זו בא לידי ביטוי בחיסכון בזמן: לא צריך להתלבש, לעמוד בפקקים, למצוא חניה וחוזר חלילה. אפשר ללמוד אנגלית גם מהבית לבושים בפיג'מה. נפלא! כל שתזדקקו לו הוא מחשב, מערכת הפעלה ואינטרנט מהיר. מדובר בשיטה מבוקשת ויעילה המתאימה לאנשים רבים. אגב, לרוב, קורס אינטרנטי יהיה זול יותר בהשוואה לקורס פרונטלי.

 

שיטות נוספות ללימוד אנגלית - טלפוני, פרטי ועצמאי

שלוש שיטות נוספות אשר נחשבות מעט פחות נפוצות, אך עדיין אי אפשר להתעלם מהעובדה שאלפי אנשים נעזרים בהן:

צילום: ברליץ

 

לימוד טלפוני

חברות הכשרה ולימוד אנגלית, דוגמת רשת ברליץ הותיקה והבינלאומית, מאפשרות לימוד באמצעות הטלפון. שיטה זו מתרכזת בשיח יום יומי, העשרת אוצר המילים, דקדוק והעצמת הביטחון העצמי בדיבור והבנה. מספר שיעורים בודדים יובילו לשיפור האנגלית שלכם באופן משמעותי.

דברים חשובים נוספים: ניתן לקיים את השיעורים בכל מקום ובכל זמן. לאחר הלימוד הטלפוני תמיד תקבלו פידבק טלפוני מהמורה. הבנת הנשמע שלכם תשתפר פלאים ומהר מאוד תמצאו את עצמכם מנהלים שיחות טלפוניות קולחות באנגלית, גם עם לקוחות. ברליץ מקפידה לתעד כל שיחה ומאפשרת לכל תלמיד לעקוב אחר קצב ההתקדמות שלו. בנוסף, היא מאפשרת לכם להזמין שיעור מהיום למחר, מתאימה מורה לדרישותכם ושולחת לכם סיכום של השיעור ומשוב. חניכים רבים שניסו את השיטה דרך ברליץ ואחרות, העידו על שיפור חד, מהיר ומפתיע. שיטה מעולה ללחוצים בזמן, שגם לא מתחברים לטכנולוגיה ולשידורים דרך האינטרנט.

 

לימוד פרטי

לדעת רבים, השיטה היעילה ביותר היא לימוד באחד על אחד. מדובר באופציה יקרה, אין ספק, אך אם מתחשבים בכך שהלימוד מצליח בחלוף תקופה קצרה יותר מאשר בשיטות אחרות, לעיתים העלות מתקזזת.

 

לימוד אישי

אם הנכם אוטודידקטים באופייכם, ניתן ללמוד באופן אישי, באמצעות חוברות וספרי לימוד אותם תוכלו לרכוש באינספור מקומות. כמובן שגם באינטרנט מידע רב, אם כי לעיתים הוא מטעה ומבלבל.

 

בשורה התחתונה, ישנן דרכים רבות על מנת לשפר את האנגלית שלכם מכל הבחינות – דיבור, כתיבה, קריאה, הבנה, דקדוק, ביטחון ועוד. בחרו את הדרך המתאימה עבורכם ותגלו שהדרך לשפה חדשה פשוטה וקצרה מכפי שחשבתם.

 

בהצלחה!

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות