$
שווקי חו"ל

מייסי'ס מפרסמת אזהרת רווח לאחר עונת חגים חלשה

רשת בתי הכלבו מורידה את תחזית הרווח המתואם השנתי לעד 4 דולרים, בהשוואה ל-4.30 דולרעם בתחזית קודמת ולעומת ציפיות השוק ל-4.23 דולר; המנכ"ל: "עונת החגים החלה חזק אך נחלשה באמצע דצמבר"; גם ברנס אנד נובל פרסמה אזהרת רווח

שירות כלכליסט 15:4310.01.19
מייסי'ס (Macy's) צוללת ב-18% בטרום מסחר לאחר אזהרת רווח. רשת בתי הכולבו מעדכנת כי הרווח המתואם בשנה הפיסקאלית 2018 צפוי לעמוד בטווח של 4.00-3.95 דולר למניה בלבד, לעומת 4.30-4.21 דולר בתחזית קודמת - וכאשר תחזית האנליסטים עומדת על 4.23 דולר.  
הרשת חותכת את תחזית ההכנסות השנתית בחנויות הזהות לשיפור של 2% בלבד, מול שיפור בטווח של 2.55%-2.33% בתחזית קודמת. שורת ההכנסות הכוללת צפויה לרשום קיפאון, מול עלייה בטווח של 0.3% ל-0.7% בתחזית קודמת.

 

המכירות של מייסי'ס בחנויות הזהות בתקופת החגים עלו ב-0.7% בלבד בהשוואה לשנה קודמת - בתקופת החגים של סוף 2017 רשמה הרשת עלייה של 1% במכירות החנויות הזהות.

 

 צילום: בלומברג

 

 

"עונת החגים החלה חזק, במיוחד במהלך בלאק פריידי ובהמשך בשבוע מכירות הסייבר, אך נחלשה באמצע דצמבר ולא חזרה לרמת הציפיות עד לשבוע של חג המולד", אמר מנכ"ל הקבוצה ג'ף גאנט (Jeff Gennette). לדבריו, ביצועים חלשים באגפי ספורט נשים, בגדי שינה, שעונים וקוסמטיקה, קיזזו את המכירות החזקות יותר בתחום התכשיטים, נעלי נשים, מוצרים לבית ובגדים.

 

מייסי'ס נסחרת בבורסה של ניו יורק בשווי של 9.8 מיליארד דולר, לאחר שטיפסה ב-20% בשנה האחרונה (אך רשמה ירידה של 3% בשלושת החודשים האחרונים).

 

גם בספרים

לצד ההודעה המאכזבת של מייסי'ס מוציאה היום גם ברנס אנד נובל אזהרת רווח - שמפילה את המניה בכ-7%; רשת הספרים מעדכנת היום שהרווח הרבעוני שלה צפוי להיפגע ב-10% בשל הוצאות פרסום והשקעה בפעילויות קידום.

 

האנליסטים מצפים שברנס אנד נובל תסכם את הרבעון הפיסקאלי השלישי עם רווח של 1.17 דולר למניה – החברה תפרסם את הדוחות המלאים ב-28 בפברואר. בצד החיובי, הרשת דיווחה בנוסף כי המכירות בחנויות הזהות בתקופת החגים (בין בלאק פריידי לסוף דצמבר) עלו ב-4%, נתון שנחשב להצלחה בהשוואה לשנים קודמות.

 

ברנס אנד נובל אמנם התאוששה בשנה האחרונה ממשבר מתמשך במניה, עם עלייה של 36% ב-12 חודשים אחרונים ושל 6.5% מתחילת השנה, אך היא עדיין נאבקת על הישרדותה מול העוצמת של אמזון. שווי השוק של ברנס אנד נובל עומד היום על 544 מיליון דולר, כרבע מרמת השיא שנרשמה בתחילת 2006.

 

 צילום: cc by Cathy Calkins

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x