$
חברה וסביבה

אשת הבנקאי שבזבזה 16 מיליון פאונד בכלבו הרודס - עומדת בפני גירוש מבריטניה

זמירה חג'יאייבה שבעלה מרצה בבריטניה עונש של 15 שנות מאסר לאחר שהואשם במעילת ענק נעצרה על ידי הרשויות ונמצאת במעצר

שירות כלכליסט 11:4007.11.18

זמירה חג'יאייבה (Zamira Hajiyeva), אשת הבנקאי מאזרבייג'ן שבחודש שעבר נחשף כי בזבזה בכלבו היוקרתי הרודס 16 מיליון פאונד במשך עשור, נעצרה על ידי הרשויות בבריטניה ועומדת בפני גירוש.

 

זמירה חג'יאייבה על רקע בית הכלבו הרודס זמירה חג'יאייבה על רקע בית הכלבו הרודס צילום: East2West / גטי אימג'ס

 

חג'יאייבה הפכה ליעד הראשון של החוק החדש בבריטניה נגד שחיתות, ובעקבות זאת נדרשה לספק לבית המשפט הסברים כיצד היא ובעלה היו יכולים להרשות לעצמם לרכוש בית בשכונת נייטסברידג' היוקרתית בעלות של 11.5 מיליון פאונד. המעצר שלה נובע מבקשת הסגרה שהעבירה הרשויות במולדתה, אזרבייג'ן. היא מואשמת בשני סעיפים של מעילה. בעלה, ג'האנגיר חג'יאייב מרצה במדינה עונש של 15 שנות מאסר, לאחר שהואשם כי בעת ששימש כיו"ר של הבנק הבינלאומי של אזיירבג'ן השתתף בהונאת ענק ומעילה של עשרות מיליוני פאונד מהבנק.

 

אתמול (ג') פסק השופט כי ניתן לשחרר אותה בערבות תחת תנאים מגבילים, ביניהם הדרישה כי תישאר במעצר בית, ותדווח בכל יום למשטרה. הערבות נקבעה על 500 אלף פאונד. אולם, הפרקליטות בבריטניה ערערה על ההחלטה, וחג'יאייבה תישאר במעצר עד לדיון הבא שנקבע ליום חמישי.

 

על פי העדויות שהגיעו לבית המשפט בלונדון, ההוצאות המרובות של חג'יאייבה, שכאמור הסתכמו ב-16 מיליון פאונד בהרודס, כללו 150 אלף פאונד שהוציאה ביום אחד על מוצרים של מותג היוקרה בושרון, 100 אלף פאונד על תכשיטים של קרטייה ו-20 אלף פאונד על מתנות לגבר. בשבוע שעבר הרשויות החרימו תכשיטים בשווי 400 אלף פאונד מבית המכירות הפומביות כריסטי'ס, בטענה כי הם קשורים לחקירה. בין התכשיטים שהוחרמו הייתה שרשרת של בושרון בשווי 120 אלף פאונד.

 

חג'יאייבה מצידה מכחישה את ההאשמות נגדה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x