$
פרסום ושיווק

למרות ביטול המיזוג בין רשת לערוץ 10: ההליך הרשמי עדיין נמשך

רשת וערוץ 10 עדיין לא משכו את בקשת המיזוג; לפיכך, בפגישה שנערכה היום בין שר התקשורת, מנכ"ל משרדו, ויו"ר הרשות השנייה, נקבע התאריך האחרון להכרעה בעניין מצד מועצת הרשות - 7 בנובמבר

יואב סטולר 20:3117.10.18

יומיים בלבד אחרי שבעלי המניות של רשת הודיעו על ביטול המיזוג עם ערוץ 10, בשתי החברות לא ממהרים למשוך את הבקשה הרשמית. בעקבות כך, בפגישה שנערכה היום בין שר התקשורת איוב קרא, מנכ"ל משרדו נתי כהן, ויו"ר הרשות השנייה יוליה שמאלוב ברקוביץ', נקבע התאריך האחרון להכרעה בעניין מצד מועצת הרשות ל-7 בנובמבר.

 

לפי הודעת משרד התקשורת, בפגישה עדכנה יו"ר הרשות את בכירי המשרד בטיפול בהליך בקשת המיזוג, שנמשך כרגיל, בהיעדר משיכה רשמית של מי מהצדדים את הבקשה, רשת וערוץ 10 נדרשו למסור את התייחסותם עד 24 באוקטובר.

 

כמו כן, במהלך שעלול להיראות כספין מוצלח עבור רשת או כ"הצגה" מצד הרגולטור - השר קרא עמד על חשיבות מימוש ההליך ועל עמידה בלוחות זמנים קצרים לצורך יצירת ודאות בקרב בעלי המניות, העובדים ושוק התקשורת, כלשון ההודעה. לפיכך, לראשונה מאז תחילת ההליך ברשות השנייה קבע השר תאריך אחרון לסיומו.

 

ביום שני השבוע הודיעו בעלי המניות של רשת 13 כי לא ימשיכו להוביל את הצדדים למיזוג. לדבריהם, "בעלי המניות נאלצו לקבל את ההחלטה שכן חברה אינה יכולה להתנהל לאורך זמן בחוסר ודאות, כל שכן, ערוץ טלוויזיה המחויב לתכנן הפקות עתידיות ועוד. לצערנו, למרות ההערכה הרבה ושיתוף הפעולה בין בעלי המניות של רשת וערוץ 10, בחודשים האחרונים לאורך שלבי המשא ומתן ועד לחתימה על עקרונות הסכם המיזוג. למרות ההבנה שמיזוג שני הערוצים הוא הפתרון הנכון ביותר לשוק הטלוויזיה הישראלי, נאלצו בעלי המניות של רשת 13 להודיע היום על ביטול המיזוג, וחזרה לפעילות מלאה של ערוץ 13, לרבות בנייה והשקעה בלוח השידורים, ובכך גם האצת ההפקות המוכרות של הערוץ".

 

 

איוב קרא ויוליה שמאלוב-ברקוביץ' איוב קרא ויוליה שמאלוב-ברקוביץ' צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x