$
03.09.18
נשים ועסקים
"כרמן נלחמת למען הקהילה, גם כשזה גובה ממנה מחיר אישי"
מורן איפרגן בחרה את כרמן אלמקייס־עמוס, פעילה חברתית, ממקימות תנועת "לא נחמדים לא נחמדות" לסגירת הפערים בפריפריה, ו"תור הזהב". יוצרת קולנוע ומפיקה. בת 39
מגזין נשים 3.9.18 כרמן אלמקייס ו מורן איפרגן, צילום: תומי הרפז
רותה קופפר 11:2503.09.18

"כבר יותר מעשור שכרמן פעילה משמעותית במאבקים חברתיים חשובים. היא מנהלת פרויקטים בתנועת 'אחותי' למען נשים מוחלשות, נאבקת נגד פינוי שכונת גבעת עמל, פעילה במאבק באלימות כלפי נשים ולאחרונה הציפה את פרשת ההטרדות המיניות של נשים בדיור הציבורי, פעילה במאבק לשחרור יונתן היילו, במאבקי הקהילה הגאה ועוד.

 

למגזין המלא לחצו כאן

 

"היא מציגה מודל של סולידריות, נתינה, ערבות הדדית וראיית האחר, ערכים שנעלמים מהחברה הישראלית. למישהי כמוני, שנמצאת בעולם הקולנוע המרוכז בעצמו, לראות אשה כמוה זה מעורר הערצה"

 

 

"כרמן, אחותי לדרום הגיאוגרפי והתודעתי של ישראל, מקבלת על עצמה אחריות אישית, ונלחמת למען הקהילה שמתוכה היא באה, גם כשזה גובה ממנה מחירים אישיים, נפשיים וכלכליים. היא לוחמת צדק בכל רמ"ח איבריה, מודל של סולידריות, נתינה, ערבות הדדית וראיית האחר, ערכים שלצערי הולכים ונעלמים מהחברה הישראלית. למישהי כמוני, שנמצאת בעולם הקולנוע המרוכז בעצמו, לראות אשה כמוה, שחיה ופועלת יום־יום עבור מציאות טובה יותר לאנשים שישראל מתייחסת אליהם כאל החצר האחורית שלה - זה מעורר הערצה".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x