$
פרסום ושיווק

הסכם שלום בין RGE ו-yes: תשדר את ערוץ הספורט

בין שתי החברות התנהלו קרבות מרים בשנים האחרונות בשיאם החליטו ב-yes להסיר את ערוץ הילדים מפלטפורמת השידורים. כעת השיגו הצדדים הסכם ארוך טווח במסגרתו סוכם כי ערוצי ספורט 5 השונים יהיו זמינים למנויי yes

יואב סטולר 20:0108.08.18
yes וקבוצת RGE הודיעו הערב כי חתמו על הסכם ארוך טווח לשידורי ערוץ הספורט. ההסכם אליו הגיעו חברת הלווין והמחזיקה בערוצי ספורט 5 וערוץ הילדים מגיע אחרי סכסוך בן כשש שנים שבמהלכו הגיעו הצדדים גם לערכאות משפטיות. 

 

על פי הסכם שהושג, ערוצי ספורט 5 השונים יהיו זמינים למנויי yes כשההבנות שהושגו יאפשרו להאריך את הסכם השידור הקודם בין השניים. כמו כן, החוזה כולל את הוספת כל ערוצי הספורט של RGE למערך שידורי הטלוויזיה של STINGTV הפלטפורמה המוזלת והאינטרנטית של חברת הלווין.

 

מנכ"ל yes היוצא רון אילון מנכ"ל yes היוצא רון אילון

 

בנוסף, הושגו הבנות גם בנוגע לסדרות ערוץ הילדים של RGE שהופקו עבור yes. כך במסגרת אותו הסכם הוסדרה חזרתה לשידור של הדרמה המוסיקלית 'או בוי'. סדרה שגררה את הצדדים לבית המשפט המחוזי תל אביב שהורה בהתאם לדרישת yes על צו מניעה נגד שידור הסדרה 'או בוי' בסלקום ופרטנר. זאת לאחר שחברת הלווין טענה כי ההסכם בינה לבין ערוץ הילדים בבעלות RGE אינו מאפשר לערוץ הילדים לשדר בפלטפורמות שידור אחרות.  

 

בין שתי החברות התנהלו מספר קרבות בשנים האחרונות במהלכם החליטו ב-yes להסיר את ערוץ הילדים מפלטפורמת השידורים בינואר 2017. החלטה אליה הגיעו ב-yes על אף הארכת הסכם השידור כמה שנים קודם לכן בעקבות החמרת הסכסוך בעניין ערוצי הספורט. לטענת yes, קבוצת RGE איימה להחשיך את המסך של ערוצי הספורט עבור מנוייה כבר ב-2012, אז כדי לצאת מהלופ השלילי החליטו הצדדים לבטל את ההסכמים הקיימים ולהתקשר בהסכמים חדשים.  

 

הספורט עמד גם במרכזה של מחלוקת נוספת שידעו החברות ב-2016. במהלך אותה השנה ערוץ הספורט רכש תכנים בלעדיים, בהם זכויות שידור של חלק ממשחקי ליגת העל בכדורגל כמו גם המשחק המרכזי, ושל משחקי מכבי תל אביב ביורוליג בסכום כולל של כ-128 מיליון שקל. בעקבות זאת פנתה RGE לחברות הכבלים והלוויין במטרה להסכים על תשלום נוסף עבור התכנים הבלעדיים, כהסכם נוסף על ההסכם הקיים בין החברות. כיום החוק קובע שתכני ערוץ הספורט בשתי הפלטפורמות יהיו זהים אולם ניתנים לפיצול על ידי מועצת הכבלים והלוויין בתנאי שאפשרות רכישת התוכן ניתנה בתנאים מסחריים הוגנים ובלתי מפלים. מחלוקת שגם היא הגיעה בעבר לטונים צורמים במיוחד ופנייה לגורמים חיצוניים בכדי להגיע לעמק השווה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x