$
בורסת ת"א

הזינוק של האחים אמיר: ממכולת שמעון לרשת של כמיליארד שקל

שני האחים שמנפיקים את רשת פרשמרקט גדלו בעיר נשר, ועבדו במכולת השכונתית של סבא שלהם; כך הם צמחו

גולן חזני 07:0508.07.18
האחים יוסי ושלומי אמיר, בעלי פרשמרקט שיוצאת להנפקה לפי שווי של מיליארד שקל, גדלו בנשר. אביהם, דוד עמר, היה ראש העיר המוכר של היישוב. כילדים עבדו במכולת השכונתית של סבא שלהם. "הם היו מגיעים מיד אחרי בית הספר למכולת של סבא, קראו לה 'מכולת שמעון'. הם היו ילדים קטנים ממש, מסדרים את המדפים, חותכים גבינות. הם חיו את העולם הזה מאז שהם זוכרים את עצמם", מספר גורם שמכיר אותם.

 

 

מימין: יוסי ושלומי אמיר מימין: יוסי ושלומי אמיר צילום: מורג ביטן

 

אחרי שהשתחררו מהצבא הקימו מסעדת פועלים בחוף שמן, אך אחרי ארבע שנים החליטו למכור אותה ולשוב למחוזות ילדותם. יוסי שיחק בקבוצת הכדורגל של הפועל חיפה, והם רכשו סופרמרקט קטן בקריית ביאליק, הכפילו בו את קצב המכירות ומהרווחים רכשו סופרמרקט נוסף בכרמל שנמכר בהמשך.

 

ביוני 2004 רכשו את פרשמרקט שהפעילה שני סניפים, בגליל ים והרצליה, ובשנים 2016-2008 רכשו 17 סניפים נוספים (5 מהם ב־2016) ואת מחסני להב ב־2016. סניף היפר דודו המיתולוגי בשוק פתח תקווה נרכש באפריל 2010.

 

האחים אמיר שומרים על קשרים הדוקים עם פוליטיקאים ובכירים במשק. כך, למשל באירוע הכנסת ספרי תורה שערכו באוקטובר 2016 באולמי "אושן" בתל אביב השתתפו השרים איילת שקד, חיים כץ וגילה גמליאל, וכן בכירים רבים במשק, בהם מנכ"ל אסם איציק צאיג ומנכ"ל תנובה אייל מליס.

 

עלות השכר של יוסי אמיר, היו"ר, ושלומי, המנכ"ל, הסתכמה ב־2017 ב־1.16 מיליון שקל כל אחד. הסכם שכר חדש של השניים מהימים האחרונים מעלה את עלות שכרם השנתית, כולל מענקים על רווחים, ל־3.6 מיליון שקל כל אחד. אשתו של שלומי, אלינור, מועסקת כסמנכ"לית תפעול מ־2009, ועלות שכרה, לפי הסכם ההעסקה החדש, עומדת על 391 אלף שקל בשנה.

 

 

 

סימה עמר, אמם של יוסי ושלומי, מועסקת כסגנית מנהל סניף קריית ביאליק בעלות שכר של 157 אלף שקל בשנה, ומורן פדידה, אחותה של אלינור אמיר, משמשת כקופאית בעלות שכר חודשית של 4,000 שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x